МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Гіперспектральний аналіз замінить лабораторну діагностику
2017-11-13

Потреба в лабораторній діагностиці рослин або ґрунтів може відпасти вже в найближчі 3-5 років. Таке припущення висловив керівник проекту Drone.Ua Валерій Яковенко.

Керівник одного з найуспішніших вітчизняних стартапів, який зосередився на дистанційному моніторингу саме в аграрному секторі, вважає, що вже незабаром захворювання рослин чи дефіцит тих чи інших елементів можна буде визначити з достатньо високою часткою ймовірності дистанційно – за допомогою супутників та безпілотників. 

Можливість такого технологічного прориву може забезпечити технологія гіперспектрального аналізу. Вона полягає в тому, що безпілотник обладнується спеціальною гіперспектральною камерою, яка дає змогу бачити електромагнітний відбиток рослин чи ґрунту (якщо останній не закритий рослинами, тобто відразу після жнив або в період між оранкою і дружними сходами) в 150-250 і більше коротких відрізках видимого та ближнього інфрачервоного спектра. На гіперспектральних знімках кожен фізіологічний стан кожної культури в однакових умовах має однакові особливості відбитку.

Цю технологію успішно застосовують для виявлення «голодування» рослин за певними елементами живлення або поширення хвороб уже зараз, але наразі – лише в поєднанні з даними лабораторного аналізу зразків, відібраних на місцевості. 

Поки що технологія працює наступним чином: за даними гіперспектрального фільмування з безпілотника, які доповнюються даними супутникових знімків, на полі виділяють певні зони, а потім пішки йдуть у поле, де кожну зону оглядають і відбирають по зразку для лабораторного аналізу. На гіперспектральному знімку виділяють проблемні зони, де зображення відрізняється від еталонного, що відповідає здоровим і «ситим» рослинам чи грунтам зі збалансованим вмістом поживних елементів. А потім ідуть у поле і за допомогою лабораторного аналізу з’ясовують, що саме там за проблема.

Необхідність у доповненні даних гіперспектральної зйомки лабораторними аналізами спричинена тим, що не накопичені дані щодо того, яка картинка в яких саме спектрах яким саме хворобам чи іншим фізіологічним станам (зокрема, дефіциту яких елементів живлення) відповідає. Проте зараз кілька компаній, які є світовими лідерами у сфері технологій гіперспектральної зйомки, супроводжуючи сотні тисяч гектарів на різних континентах (США, Бразилія, Україна, Росія, Африка), вже активно збирають інформаційну базу по різних культурах, сортах і ґрунтах. І з часом, накопичивши достатню базу інформації про те, який електромагнітний відбиток яким культурам, умовам, патологічним станам рослин і ґрунтам відповідає, можна буде з достатнім рівнем імовірності робити висновки лише на підставі даних дистанційної гіперспектральної зйомки. 

Гіперспектральна зйомка значно прискорить аналіз проблем, які є на полі, і дасть аграріям додатковий час на їх вирішення шляхом пестицидних обробок чи внесення добрив.

ЧИТАЙТЕ НА ТЕМУ: Агрохімічна лабораторія Prime Lab Tech - кваліфікована допомога українським аграріям

Українські фермери все частіше звертаються за допомогою до агродронів

Джерело: http://propozitsiya.com


Будь успішним! Лайфхаки для твоєї кар'єри Всі статті >>