МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Собівартість першого врожаю трюфелів становить 12,5 тис євро/га
2017-11-19

Вінницький фермер Олександр Джига з юних років займається сільськогосподарською справою. Для нього — це сімейна справа. Його прадід був фермером, дід лісником, батько фермер, і він фермер. Має господарство площею 20 гектарів у селі Васильківка, що в Тиврівському районі.

"Трюфелем я зайнявся спонтанно. Мій товариш якось розповів про трюфелі. Він казав, що це найдорожчий гриб у світі, вирощується в Італії, Франції, Америці. Показав фотографії, а я впізнаю гриб «волове серце», яке з дитинства збирав у дубовому гаю, що недалеко від нас. Побилися об заклад, що «волове серце» і є трюфелем. Знайшли у нас це «волове серце», порівняли з фотографіями, зробили навіть аналіз у розрізі. Дійсно, це трюфель. І в мене виникло бажання їх вирощувати в себе, на фермі", - розповідає Олександр Джига.

Гриб, який зазвичай росте у Франції та Італії, з’явився у Вінницькій області понад 220 років тому. Російський полководець Суворов після військових походів у Європу, дізнався про культуру споживання трюфеля. І військові начальники захотіли вирощувати це й у своїх краях: взяли дерева, що були інфіковані спорами гриба та на Вінниччині висадили дубовий гай. А щоб лісничим не говорити, що це таке та скільки гриб коштує, сказали, що «волове серце» - їстівний гриб. "Виявляється, я з дитинства трюфелі відрами їв. А ми його ще смажили, у вареники як начинку додавали. - Розповідає фермер. - А от технології вирощування трюфеля не знав. Італійська технологія культивації трюфелів коштує тисячі доларів". 

Тому Олександр пішов іншим шляхом: взяв ґрунт у тому дубовому гаю, що висадив Суворов, та ще в кількох місцях. Порівняв з властивостями землі на своїй фермі та додав тих макро- та мікроелементів і хімічних сполук, яких не вистачало. А способи, як правильно вирощувати дерева з трюфелем знайшов у дореволюційній книзі, 1812 року. Виявляється, Російська імперія експортувала тони трюфелів у Францію. А делікатеси висадили два сторіччя тому в Піщанському, Ямпільському, Крижопільському районах Вінницької області та на території Бессарабії.

Щодо рентабельності цього виробництва Олександр Джига підкреслив, що це ‒ довгий бізнес. «Перші інвестиції становлять 5-10 тис. євро/га, щоб закласти плантацію, ‒ розповів він. ‒ У цю суму входить посадковий матеріал, платня за роботу, аналіз ґрунту і його підготовка, крапельне зрошення, огорожа. Окупляться ці вкладення на восьмий-дев’ятий рік».

Але завдяки тому, що врожайність із кожним роком підвищується, мікориза посилюється й більше дає трюфелів, далі прибутки будуть більшими, додав він.

Щорічні витрати становлять близько 350-500 євро/га: на коригування живлення, аналізи та міжрядні обробітки від бур’янів. Здебільшого це платня за людську працю, пояснив фермер. Отож загальні витрати до першого врожаю становлять 7,5 тис. – 12,5 тис євро/га.

«З плантації, залежно від виду трюфеля може бути зібрано в перший рік від 4 кг/га і вище. Рекорд ‒ 250 кг/га. Середня врожайність ‒ 80-150 кг/га», ‒ зазначив фермер.

Плодоношення трюфелів починається зазвичай на четвертий-п’ятий рік.

Ціна трюфеля велика — до 3 000 євро за кілограм. Але ресторатор не візьме малі плоди. Продається тільки великий стиглий, ароматний, не пошкоджений трюфель.Олександр Джига планує розширити площу під трюфельною плантацією до 20 га. Він наголосив, що місць, де можна вирощувати трюфель, із кожним роком стає менше. «У нас у цьому плані екологія краща, тому маємо перспективу, ‒ переконаний він. ‒ Мінімум 20–30 років цей бізнес в Україні буде вигідним, без перевиробництва й великої конкуренції».

Також у планах Олександра Джиги ‒ сертифікація і вихід на європейський ринок. Хоча фермер уточнив: «Нас цікавить навіть не так Європа, як ринок Японії, адже там він дуже популярний».

ЧИТАЙТЕ НА ТЕМУ: В унікальному саду на Одещині вирощують волоський горіх, фундук і трюфелі

Джерело: http://agronews.ua

Останні новини

ОСТАННІ НОВИНИ

всі новини >>
20.09.2018
Техніку «Лозівських машин» експортуватимуть до Канади
Канадський ринок виявив неабияку зацікавленість в українській продукції машинобудування, а особливо в техніці з високою часткою інтелектуальних складових
20.09.2018
Фермери Київщини відкрили професійний спортивний комплекс
ДП ДГ «Шевченківське», що у селі Денихівка Тетіївського району Київської області, за підтримки НААН відкрило сучасний професійний спортивний комплекс
20.09.2018
Збір коштів для школи Донеччини
Вчитель біології однієї зі шкіл с. Зоряне Мар'їнського району ініціював збір коштів для створення біологічного кабінету-лабораторії аби зацікавити дітей до вирощування рослин, а хобі можливо сприятиме свідомому вибору майбутньої професії

Статті

всі статті >>
20.09.2018
Вступна кампанія 2018 та мода на аграрну освіту
Пропонуємо вам зазирнути за лаштунки вступної кампанії та з'ясувати, які спеціальності цього року мають попит у колишніх учнів школи та їхніх батьків і чи  є серед них аграрні 
18.09.2018
Навчання за кордоном: Стереотипи та дійсність
Чи реально українському студенту отримати освіту за кордоном безкоштовно? Чи дійсно на закордонне навчання виїжджають найрозумніші та чи планують вони повертатися в Україну?
12.09.2018
Масштаби, що вражають: Як виглядають з космосу найбільші ферми світу
Фідлоти – це відкриті майданчики для відгодівлі, де утримують тисячі й десятки тисяч голів худоби. Їхні розміри вражають