МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Що пропонує управлінцям оновлена програма від kmbs?
2017-11-20

Києво-Могилянська Бізнес Школа (kmbs) запустила оновлену програму аграрного спрямування, яка тепер, крім Agri, включатиме ще й Food як цілісну систему. Директор МВА-програм Андрій Ковальчук і керівник курсу AgriFood МВА Наталія Гордійчук розповіли, що ще новенького учасники курсу зможуть побачити і які знання отримати.

Для кого буде цікавою програма навчання AgriFood MBA

2 листопада стартувала оновлена AgriFood МВА-програма. Раніше напрямок kmbs частини «Агро» називався AgroMBA, за програмою випустили вже 5 груп учасників. Але світовий агробізнес переходить на зовсім інші моделі. 

"Ми усвідомили, що AgroMBA потрібні зміни, адже світові тренди в бізнесі та науці щороку змінюються, ми активно їх відстежуємо і відповідно адаптуємо нашу програму", - розповідає Наталія Гордійчук.Якщо ще вчора кожна компанія існувала як закрита система і кожен бізнес був сам по собі, то зараз світ виходить на логіку відкритих екосистем. Саме на екосистемність й орієнтується AgriFood-програма, тому що агробізнес нерозривно пов'язаний із харчовою промисловістю, з наукою, логістикою, торговельними мережами й експортом.

Складові оновленої програми та чим вона відрізняється від попередньої 

Одна з відмінностей оновленої програми — робоча мова на програмі — англійська. Це перший крок школи до інтернаціоналізації. Агросектор та IT-галузь — дві провідні експортні галузі, і знання англійської тут обов'язкове.

Програма повністю відрізняється за змістом від попередньої та від інших МВА-програм школи, логіка її наповнення зовсім на іншому рівні. Вона має 7 агрокурсів, кожен з яких даватиме базові знання зі спеціалізації щодо основних ролей в агропродовольчій екосистемі: від останніх трендів в рослинництві, тваринництві і харчових технологіях до AgTech, сертифікації, сталого агропродовольчого виробництва, маркетингу та управління ланцюгами створення цінності.

"Наприклад, якщо в МВА-групі навчається людина з IT-компанії, бізнес-аналітик, який має на меті вивчити бізнес свого агроклієнта, йому дуже корисно буде зрозуміти логіку функціонування агробізнесів з точки зору як високорівневого управлінця, так і технічної специфіки. Так само в нас будуть курси для агровиробників, де ми пояснюватимемо систему AgTech і чому світовий виробник агропродукції поступово діджиталізується", - пояснює керівник курсу.

Всі 7 курсів будуть складати ядро спеціалізації. Але є основа — стратегічний блок. Розробники програми переконані, що для агропродовольчого комплексу дуже важливою моделлю є кластери — саме вони допоможуть середньому та дрібному бізнесу оптимізувати свої витрати та виробничі процеси.

Крім того, програма включає функціональний блок з фінансами, маркетингом, проектним менеджментом і продажами, а також страхування і корпоративне управління.

Хто мав право подавати заявку на участь в оновленій програмі від kmbs 

"Ми навчаємо управлінців, людей, які мають відчуття відповідальності за бізнес і людей в ньому, тому вимагаємо щонайменше трирічного управлінського досвіду", - говорить Наталія Гордійчук.

Кандидат заповнював форму на сайті, пройшов співбесіду, написав есе англійською мовою, після чого комісія приймала рішення. При відборі були поставлені провокаційні запитання, щоб почути особисту думку кожного кандидата, зрозуміти, наскільки людина амбітна і готова прийняти всі виклики.

Директор МВА-програм Андрій Ковальчук розкриває секрети: "Існує також три неформальних критерії, які ми хочемо бачити в наших кандидатах. Перший — релевантний управлінський досвід. Нам важливо, щоб в одній аудиторії були досвідчені управлінці, котрі зможуть також повчитися один у одного. Другий — ментальна відкритість до нових знань. Третє — це масштаб мислення. Нам цікаво працювати з людьми, які прагнуть впливати на розвиток ринку і спроможні працювати на глобальному, міжнародному рівні".Цікаво, що вища освіта не є обов'язковим критерієм відбору. Адже сьогодні є люди, які принципово не хочуть здобувати вищу освіту через швидкі зміни технологій. Тим більше, зараз існує безліч онлайн-курсів.

Керівники програми запевняють, що для них важливо, щоб учасники програми мали спільні цінності, швидко вчилися та вміли працювати в команді. Учасники AgriFood MBA матимуть змогу створити свій кластер, знайти територіальні скупчення зі смарт-спеціалізацією, залучити наявних гравців та долучити нових, імплементувати методику кластерного менеджменту на практиці.

Чи буде інтернаціоналізація стосуватися інших курсів, крім AgriFood MBA?

За останні 5-7 років профіль управлінця докорінно змінився. І якщо раніше учасники МВА-програм не знали англійської взагалі, то тепер більшість розмовляють нею вільно. AgriFood MBA — це перша спроба MBA створити повністю міжнародну програму та на її підставі розширювати цей досвід на інші програми. Тож з часом всі програми будуть вестися англійською, хоча невелику частину курсів перших наборів AgriFood MBA зроблять українською мовою.

Способи мотивації керівників отримувати освіту в Україні та попит на МВА-освіту серед управлінців

За різними підрахунками, ринок МВА-освіти в Україні — це 300-400 осіб на рік (у 5 бізнес-школах, акредитованих міжнародними організаціями, а не псевдо-МВА), не враховуючи молодих управлінців. І немає однозначної статистики про те, скільки людей їдуть отримувати МВА-освіту за кордоном.

Що стосується мотивації, тут є об'єктивні й ціннісні фактори. Об'єктивні — це ціна. Закордонні бізнес-школи не набагато дорожчі за вітчизняні. Є низка закордонних бізнес-шкіл, де вартість навчання або аналогічна, або навіть дешевша, ніж в українських, особливо в контексті онлайн-навчання.

"Ми віримо, що навчання зрілого керівника має відбуватися за логікою середовища. Кращий спосіб мотивувати — створити навчальне середовище, в якій людина буде відчувати більшу цінність, ніж за кордоном. Для цього потрібні гарні викладачі, світові тенденції, якісна інфраструктура, світовий контекст, з урахуванням українських реалій", - поділився думками Андрій Ковальчук.

Києво-Могилянська Бізнес Школа організовує багато відкритих заходів. Kmbs один із засновників Ukrainian Food Valley – освітньо-колаборативної платформи агропродовольчої екосистеми. Також організація розвиває власний онлайн-проект для управлінців open.kmbs.ua та підтримує видання бізнес-літератури.

Все це задля професійного розвитку управлінців України, підняття рівня їх компетентності та популяризації професійного фермерства, освіти кластерних менеджерів, бо без тих, хто працює на землі, говорити про стале агропродовольство нелогічно.

Співпраця з Ukrainian Food Valley

Ukrainian Food Valley починає свою історію з моменту першої зустрічі засновників — випускників kmbs — та підписання Меморандуму про розуміння 31 січня 2017 року. А вже як громадська спілка «Долина» була зареєстрована 8 серпня 2017 року. 

"Навчаючись у бізнес-школі, ми відвідали безліч хабів і продовольчих долин, де бачили ефективну концентрацію бізнесу, науки та освіти. Ми подумали: а чи не зробити щось подібне в Україні? Так і народилася ідея створення власної Food Valley в Україні — аграрній державі", - розповіла Наталія Гордійчук.

Основна мета Ukrainian Food Valley — створення екосистеми сталого розвитку агропродовольчого виробництва. А сталий розвиток — правильні та логічні кроки на кожному етапі створення продукту: від селекції й точного землеробства до правильного вибору бізнес-моделей і партнерів в екосистемі. Це системне мислення.Одним із важливих напрямків діяльності організації Ukrainian Food Valley є ідентифікація і налагодження зв’язків у агропродовольчих ланцюгах. А це комунікація між усіма стейкхолдерами системи (нетворкінг) та сприяння у взаємодії (метчмейкінг).

Оскільки організація працює лише трохи більш ніж півроку, говорити про якісь завершені проекти та історію ще зарано. Зараз спільно з ЄБРР kmbs працюють над створенням онлайн-платформи, для того щоб допомогти аграрним університетам України об'єднатися, аби студенти з усіх регіонів мали доступ до лекцій на певну тематику.

Києво-Могилянською Бізнес Школою вже створено альянс з європейськими кластерами East European Food Cluster Network. Також триває робота над організацією конференцій 2018 року, в яких будуть брати участь бізнес-партнери з інших країн світу, основний фокус буде на нетворкінгу між потенційними партнерами та популяризації України як аграрного хабу Європи. Основною метою в цьому конкретному заході є створення всіх умови, щоб українські виробники почали постачати свою продукцію не під private label, розвиваючи бренд сусідів, а під українськими брендами. Для цього й було створено бренд-парасольку Ukrainian Food Valley, який консолідуватиме інші українські марки та зробить доступнішим вихід на іноземні полиці МСБ.

Одним із практичних завдань учасників на AgriFood MBA буде створити кластер і знайти іноземних партнерів серед міжнародних кластерів.

Провідні викладачі програми та співвідношення закордонних спікерів і українських

Основу стратегічного блоку (стратегії, бізнес-моделі, екосистеми, системне мислення), на якому школа спеціалізується, будуть вести викладачі kmbs, які вільно володіють англійською мовою. Курси спікери будуть читати навпіл: частина — наші викладачі, частина — іноземці.

Щодо закордонного модуля — буде двотижнева програма в Нідерландах. Планується відвідати безліч підприємств, тому що Вагенінген має R&D-центри та експериментальні виробництва в радіусі 30 км, де є різні типи ґрунтів, розвинена інфраструктура. Окремо планується відвідати тепличні господарства та виробничі компанії, і це не просто експериментальні лабораторії, а великі бізнеси, засновники та керівники яких створять живі кейси для учасників програми.

Крім того, в планах поїздка до Канади, бізнес-шкіл Альберти, Манітоби та двох інших провінцій. Вартість програми

"Якість завжди має свою ціну, те саме стосується й освіти. Ми запрошуємо найкращих експертів з усього світу, 40% навчання відбувається за кордоном в найкращих агроуніверситетах світу. Якщо ми говоримо про якісних викладачів та міжнародні університети, то це коштує грошей. І університети, з якими ми співпрацюємо, виставляють свої ціни, попри партнерство. 60% вартості, яку ми задекларували, — це саме вартість навчання в міжнародних університетах. Цього року ми включили міжнародний блок у загальну вартість навчання", - розповіла керівник проекту Наталія Гордійчук.

Як поєднати роботу та навчання в бізнес-школі

Організатори проекту розуміють всі складнощі роботи управлінців, тому в kmbs модульна система навчання.

Учасники перебувають на навчанні 4 повних дні на місяць. Є міжмодульна робота — читання літератури, підготовка домашньої роботи, рефлексія, створення презентацій. За рекомендаціями викладачів, людина має півтори-дві години на день витрачати на навчання з метою якісного засвоєння матеріалу.

Мова йде не про банальне витрачання часу на запам’ятовування чогось, а про те, що певна кількість часу йде на засвоєння отриманої інформації. Навчання для дорослої людини — це певний тригер, який запускає процес мислення під новим кутом, розширює світоглядні горизонти.

За матеріалами: http://agroportal.ua

Останні новини

ОСТАННІ НОВИНИ

всі новини >>
14.12.2018
Переселенка з Донбасу налагодила виробництво арахісової пасти на Полтавщині
Валентина Жосану виграла грант у розмірі 130 тис. грн та відкрила цех з виробництва арахісової пасти під торговою маркою VegaNuts
13.12.2018
Рахунки МінАПК заблоковані, дотацій не буде до кінця грудня
Ряд сільгоспвиробників зіткнулися з проблемами при отриманні дотацій за програмою компенсації 25% вартості придбаної вітчизняної сільгосптехніки
13.12.2018
На новому заводі Херсонщини запустили виробництво яблучного соку «Краса Азова»
Технологія виробництва дозволяє виготовляти натуральний сік без додавання концентратів, води та цукру

Статті

всі статті >>
10.12.2018
Кращі серед лідерів. Найцікавіше з Kernel PRO100 AGRO
На Kernel PRO100 AGRO спеціалісти компанії "Кернел" розповіли не лише про плани на майбутнє, а й поділилися секретами успіху  провідного у світі та найбільшого в Україні виробника та експортера соняшникової олії
06.12.2018
BASF винайшла інноваційний фунгіцид, який стане абсолютно новим рішенням для аграріїв
Компанія розпочинає виробництво інноваційного фунгіциду Revysol®. Перша поява препарату на світових ринках очікується 2019-2020 рр.
06.12.2018
В Києві більше не буде представницького офісу "Мрії"
Зараз компанія веде переговори зі співробітниками щодо можливості їх переїзду на постійне місце роботи в Тернопіль і Львів