МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

ТОП-20 агрохімічних світових гігантів
2017-11-23


Всупереч наслідкам непередбачуваної погоди, нестабільності обмінних курсів валют і падінню цін на сільськогосподарську продукцію, 20 найбільших світових агрохімічних компаній показали цікаві результати прибутковості за 2016 рік. 

Нещодавно опублікований список в AgroPages показав, що 20 найбільших агрохімічних компаній в минулому році продемонстрували різкий контраст у порівнянні з 2015 роком, коли майже всі вони постраждали від спаду.

Деякі компанії, які скористалися скоригованими стратегіями розвитку, змогли змінити негативну тенденцію і зафіксували поліпшення продажів. Попри жорсткі ринкові умови, п'ять компаній опублікували двозначні темпи зростання, причому найвищі показники досягли 30%.

Згідно зі статистичними даними Філліпса Макдугалла (Phillips McDougall), консалтингової фірми по пестицидах, світовий ринок пестицидів для сільськогосподарських культур зареєстрував продажі на суму 49,920 млрд доларів США в 2016 році, при зниженні на 2,5% в рік. 

У 2013 році продажі на світовому ринку пестицидів вперше досягли 50 мільярдів доларів, які продовжували рости в 2014 році. Однак у 2015 році на ринку стався спад на 9,6%. У 2016 році продажу на світовому ринку пестицидів продовжували знижуватися на 2,5%, до менш ніж 50 млрд доларів США, тобто повертаючись назад до обсягу продажів 2012 року. У 2016 році обсяги продажу пестицидів у шести провідних лідерів ринку знизилися. Monsanto повідомила про різке падіння - на 26,1%, в той час як інші п'ять компаній, включаючи Syngenta, повідомили про щорічне зниження на 4-6%. Компанією Syngenta, лідеру ринку, було зафіксовано, що обсяг продажів впав до порога в 10 мільярдів доларів. 

Проте популярні продукти й нові пропозиції у шести провідних компаній як і раніше показали значне зростання продажів. 

Компанії, що зайняли в рейтингу з 7-ого по 12-е місце, крім ADAMA, також побачили зміни у своєму рейтингу. 

Компанія Sumitomo Chemical перемістилась з 11-го місця в 2015 році на 8 в 2016 році, оскільки обсяг продажів в доларах виріс на 25,3% в порівнянні зі зниженням на 10,5% у 2015 році. Причини такого росту очевидні, оскільки на японському ринку Sumitomo Chemical не тільки розвивала свої бізнес-сегменти та збільшувала свою частку на ринку завдяки дослідженню нових продуктів, ліцензування виробництва або співпраці, але також збільшила виробництво і продаж пов'язаних з ними сільськогосподарських продуктів і технічних послуг в повному обсязі. Sumitomo Chemical продовжує просувати свою присутність в індустрії захисту рослин, зміцнюючи свою співпрацю і збільшуючи свої інвестиції. 

10 місце - компанія UPL - ще одна нова компанія з обсягом продажів в доларах, щорічно збільшується на 12,8%. Компанія приписувала свої досягнення спільним зусиллям своїх різних бізнес-одиниць, що призвело до зростання в цілому. 

FMC і Platform Ag (Arysta LifeScience), які посіли 9-е і 12-е місця відповідно, досягли незначного зростання в 2016 році. 

У 2016 фінансовому році Nufarm також домоглася невеликого збільшення своїх продажів в австралійських доларах, але продажі в доларах США знизилися на 8,6% в рік, в результаті чого рейтинг компанії впав з 9 місця в 2015 році на 11 місце в 2016 році. 

З восьми компаній, що займають з 13 по і 20 місця, шість компаній з Китаю, дві з Японії, і одна з Італії - Sipcam-Oxon, 12 місце. Huapont Life, яка посіла 13 місце, у 2016 році продемонструвала різке зростання на 29% в порівнянні з -12,5% у 2015 році, досягнувши найвищих темпів зростання серед 20 кращих компаній. 

Компанія Rainbow Chemical, яка користується швидким доступом до ринків, глобальною маркетинговою мережею і різноманітними виробничими лініями, у 2016 році значно збільшила операційний дохід і прибуток. Її продажі в доларах досягли темпу зростання в 22%. 

Темпи річного приросту Fuhua Tongda, яка займає 16 місце, досягли показника в 3,4%. Протягом багатьох років компанія налагоджувала міжнародні зв'язки та дотримувалась екологічних стандартів, щоб забезпечити сталий розвиток. 

Jiangsu Huifeng показала зростання продажів на 5,5%, що пов'язано з виходом на нові ринки. 

А ось дві китайські компанії, що входять в топ-20, мабуть, знижують прибуток. Nanjing Red Sun перемістилась з 14 місця у 2015 році до 17 в 2016 році, а продажі в доларах впали щорічно на 6,7%. Wynca також опустилася з 15 місця у 2015 році до 19 в 2016 році, оскільки продажі основного продукту, гліфосату, продовжували знижуватися через вплив надлишкової потужності, інспекцій по дотриманню природоохоронних вимог і дедалі вищу ціну на сировину, що призвело до щорічного зниження продажів пестицидів на 16,1% в доларах США. 

Sipcam-Oxon, що займає 20 місце, досягла щорічного росту продажів пестицидів на 5,4% завдяки новому бізнесу в Північній і Південній Америці.

Прискорена реорганізація через злиття і поглинання, перерозподіл акцій 

Тепер кілька слів про те, як агрохімічні гіганти змінюють співвідношення сил на світовому ринку. На даний момент було завершено придбання ChemChina Syngenta, тоді як Dow і DuPont мали рівне злиття 31 серпня, а придбання Bayer Monsanto все ще триває. Sanonda, агрохімічна дочірня компанія ChemChina, завершила придбання ADAMA. 

Серія злиттів і поглинань оцінюється експертами в 200 мільярдів доларів. Внаслідок цих багатомільярдних угод можна сказати, що попередній світовий ландшафт сільського господарства, в якому домінують шість великих компаній, перестане існувати, а сама глобальна сільськогосподарська галузь знаходиться на порозі нової ери. 

Ось майбутні трійки провідних компаній: 
  • Bayer Crop Science-Monsanto вартістю 27 мільярдів доларів;
  • Syngenta-ChemChina вартістю 17,4 мільярда доларів;
  • Dow-DuPont вартістю 17,2 мільярда доларів. 

Поряд з активністю багатонаціональних гігантів інші компанії теж не втрачали час. Так, FMC придбала частину дочірнього агрохімічного бізнесу DuPont на величезну суму. Після того, як покупка буде остаточно завершена, FMC посяде п'яте місце серед глобальних агрохімічних компаній, прогнозований обсяг продажів складе 3,8 мільярда доларів. 

UPL Limited, невелика індійська агрохімічна фірма, також хоче приєднатися до світових лідерів. Компанія планує витратити понад 4 мільярди доларів на покупку агрохімічної фірми Platform Specialty Products Corp (PSP), щоб розширити свій глобальний вплив. 

BASF нещодавно оголосила про те, що вона витратить 5,9 млрд євро на придбання основної частини портфеля, наданої Bayer, в придбанні Monsanto. Придбання BASF включатиме неселективний гербіцид Bayer glufosinate, міжнародні бренди Liberty®, Basta® і Finale, а також найбільший бізнес-центр Bayer по виробництву насіння в деяких регіонах, включаючи різновиди ріпаку InVigor® у Північній Америці, рапс, вирощений в Європі, а також його сорти бавовни та сої. 

За підсумками цього оголошеного придбання Nufarm оголосила, що витрачає 490 мільйонів доларів на придбання продуктів для захисту рослин, розроблені ADAMA і Syngenta. 

Інші компанії, такі як AMVAC Chemical Corporation, завершили покупку трьох продуктів для захисту рослин, абамектіна, хлороталоніла і паракват, розроблених ADAMA, а також частина бізнесу з виробництва гербіцидів і фунгіцидів Syngenta. 

Китайська компанія Huapont Life Sciences придбала компанію Dow AgroSciences з виробництва оксіфлуорфенів і тебутіуронів, щоб розширити асортимент своєї продукції та збільшити свою частку на ринку. 

З 1997 року до сьогодні світова агрохімічна промисловість пережила три хвилі злиттів і поглинань. Тепер індустрія повинна почекати й подивитися, що остання серія злиттів і поглинань привнесе в галузь з точки зору можливостей і проблем. 

Очікується глобальне пожвавлення сільського господарства

Продуктивність 20 найбільших агрохімічних гігантів у 2016 році, мабуть, демонструє, що світовий сільськогосподарський сектор знаходиться на шляху до повільного відновлення, при цьому неминуче розширення галузі є тенденцією, яка збігається з показником її ефективності за першу половину 2017 року. 

Серед шести компаній, за винятком Syngenta і Bayer Crop Science, які зареєстрували негативне зростання продажів, DuPont, Monsanto, BASF і Dow AgroSciences, навпаки, показали покращення темпів продажів на різних рівнях. 

За матеріалами: http://infoindustria.com.ua

Останні новини

ОСТАННІ НОВИНИ

всі новини >>
15.03.2018
Фермери "в дії": плакати напоготові, дороги перекриті
Сьогодні аграрії з різних регіонів України перекрили дороги в 9 областях України, наступний пункт дислокації - стіни парламенту
15.03.2018
Про що говорили в Одесі на відкритті Другого міжнародного конгресу «Органічна Україна»
Сьогодні Україна входить до 20 країн з площами сертифікованого органічного виробництва, включаючи землі перехідного періоду
15.03.2018
Україна та Південна Корея готують до реалізації ряд інноваційних проектів у сфері АГРО
Під час зустрічі президента НААН з Послом Республіки Корея в Україні були визначені основні напрямки співробітництва двох держав

Статті

всі статті >>
13.03.2018
IV ДЕНЬ МОЛОДОГО СПЕЦІАЛІСТА «ТВІЙ ПРОФЕСІЙНИЙ СТАРТ»: мрії та реальність
Всеукраїнський ярмарок аграрних вакансій для молоді IV ДЕНЬ МОЛОДОГО СПЕЦІАЛІСТА «ТВІЙ ПРОФЕСІЙНИЙ СТАРТ» - реальний шанс отримати першу роботу!
12.03.2018
Криза на українському ринку праці: історія, сьогодення, майбутнє
Україну чекає криза, яка змусить змінюватися цілі системи управління людськими ресурсами. Ті компанії, які не хочуть або не можуть змінюватися, зіткнуться зі старінням колективу
05.03.2018
Ольгопіль - село української мрії!
Історія про те, як підприємець з Вінниччини не лише створив успішний бізнес, а й докладає чимало зусиль для розвитку рідного села