МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

На Херсонщині науковці вирощують екзотичні хурму та зизифус
2017-11-27


Загальна площа Дослідного господарства «Новокаховське» Інституту рису НААН становить 760 га. Розташоване господарство під Новою Каховкою в селі Плодове. 

Тут науковці вирощують такі екзотичні для України плодові дерева, як хурма і зизифус.

«В цьому році нам виповнилось 60 років. А дослідному господарству 25 років. З 1992 року господарство перебувало під порядкуванням Нікітського ботанічного саду. Зараз — Інституту рису. На даний час зв’язки з Кримом у нас відсутні. Ми займаємось вирощуванням таких екзотичних дерев, як хурма, зизифус, актинідія. Пропонуємо для реалізації саджанці екзотичних дерев» — розповів Віктор Соколенко, директор ДП «Дослідне господарство Новокаховське» Інституту рису НААН.

Колекція зизифусу, який росте у господарстві нараховує 15 сортів і 57 зразків, хурми 4 види.

«Ми також вирощуємо саджанці хурми. Сіємо хурму «віргінську», у нас є відібрані форми. З її плодів виділяється насіння і воно використовується як підщепа. А вже щепимо ми на весні. Щепимо сортову хурму, тих сортів, які вже відомі, так і ті, які виведені у нас у господарстві» — розповідає Ольга Грабовецька, завідувачка сектору мобілізації й збереження ресурсів ДП “Дослідне господарство «Новокаховське».

Цікаво, що зизифус, або китайський фінік, традиційно вирощується в Північному Китаї й Афганістані. Дерево або чагарник, можна зустріти під такими назвами як: ююба, унабі й жожоба.В 1995 році в господарстві, яке було найпівнічнішим дослідним господарством Нікітського ботанічного саду (м. Ялта), була закладена колекція нових та малопоширених плодових культур, а також колекції декоративних дерев та кущів, ароматичних і лікарських рослин. Курирують колекції чотири кандидата  біологічних наук. З кожним роком колекції поповнюються, а посадковий матеріал поступає з різних ботанічних садів України, Європи, Америки та Азії.

Сьогодні в господарстві налічується 130 видів та сортів ароматичних та лікарських рослин, 300 таксонів декоративних дерев та кущів, 240 таксонів нових та малопоширених плодових культур.

ЧИТАЙТЕ НА ТЕМУ: На Буковині створили унікальний сад із сучасними технологіями.

Джерело: http://www.agrotimes.net

Будь успішним! Лайфхаки для твоєї кар'єри Всі статті >>