МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Smart Agro Marketing Forum: традиційна реклама вже не працює
2017-11-27


23 листопада в столичній локації UNIT.City пройшов Smart Agro Marketing Forum - перший спеціалізований форум, присвячений розумним технологіям і сучасним методам роботи та інструментам для аграрного маркетингу. 

Закордонні фермери вже давно активно застосовують у своїй роботі Інтернет-маркетинг. Такими методами продажів користуються принаймні ті фермери, які спеціалізуються на продукції з високою доданою вартістю (вина, ягоди, органічна продукція, сири, локальні продукти). Аналогічні інструменти почали освоювати і деякі з їхніх колег в Україні. Тож деякі учасники форуму розповіли про перші успішні приклади впровадження інструментів Smart Agro Marketing.

Станіслав Шум, генеральний директор РА Top Lead, котре виступило головним партнером Форуму, розповів про одну з тенденцій останніх років: традиційна реклама вже перестає працювати, натомість інтерес рекламодавців зміщується в бік контекстної реклами. Хрестоматійним прикладом він назвав журнал The Furrow, котрий видає компанія John Deere ще з кінця 19 ст.: видання не рясніє рекламою видавця, нерідко в усьому журналі не знайдеш статті про сільгосптехніку. Натомість журнал складається зі статей, присвячених насущним проблемам фермерів, яких і в інших галузях багато.

Аналогічні приклади він наводить і в Україні. Наприклад, коли компанія Baker Tilly побачила, що ринок не знає, що її фахівці можуть бути експертами в аграрній сфері, вона не почала активну рекламу своїх послуг і компетенції, а видала довідник для аграріїв. І завдяки цьому, за словами С. Шума, торік отримала 4000 так званих «лідів» - електронних адрес аграріїв, які звантажували цей довідник. 

А компанію Smart Farming зробили відомою кілька сторінок інфографіки, де показувалося, хто і скільки краде в агрокомпаніях.
«Якщо продажі ведуться «бізнес для бізнесу», то будь-яка цільова аудиторія складна. А аграрії – й поготів через свою недовірливість і через те, як вони самі мені скаржилися, що втомилися слухати від представників різних фірм одне й те саме. Тому якщо ви хочете завоювати довіру – навчіться утримувати увагу. А щоб утримати увагу – говоріть не про себе, не про своє рішення, а про проблеми і потреби фермера, про ефективність його господарства, про те, куди подіти зерно і чого чекати на наступний рік», - підсумував Станіслав Шум.Про абсолютно новий інструмент маркетингу, який викликали до життя потреби такого нового явища в нашому житті, як стартапи, розповіла засновниця проектів AgroHub та Radar Tech Юлія Порошенко. Цей інструмент – бізнес-акселератор стартапів, який вперше в Україні запускає Radar Tech разом з «МХП».

«Велика компанія надає стартапу можливість зворотного зв’язку з потенційним користувачем, завдяки якому можна отримати рекомендації з доведення проекту. Бо 97% стартапів не доживає до першої річниці, і найчастіше – через невідповідність потребам ринку», - пояснила вона.

Нагадаємо, що заявки будуть прийматися до 26 лютого. За час, що залишається, буде проведений промо-тур Україною, під час якого організовуватимуться зустрічі з тими, хто починає стартапи в сфері високих технологій, з метою зацікавити їх саме аграрною сферою.

Про свій досвід співробітництва з «МХП» розповіла співзасновниця стартапу Bio Sense Катерина Звєрєва, яка разом з двома партнерами просуває електронний портативний прилад для визначення вмісту мікотоксинів у продукції. 

«Ми спілкувалися з фахівцями лабораторій «МХП», щоб відпрацювати наш продукт. Зараз ми побачили, що акселератор дає якісну експертизу високого рівня. Бо навіть якщо ідея стартапу сама по собі хороша, ще потрібно дуже багато працювати, щоб донести її до аудиторії», - сказала К. Звєрєва.

Про вже робочий стартап, причому в галузі інтернет-маркетингу, розповів засновник проекту Koleso Богдан Ропотілов. Його проект – інтернет-майданчик для оренди сільгосптехніки, який допомагає зустрітися тим, чиї машини на даний момент простоюють, з тими, хто має в них гостру потребу. «Ми хочемо вирішити відразу 3 проблеми. Перша – ділові люди вже втомилися від дзвінків, від тривалих переговорів, вони хочуть поставити просте запитання й отримати просту відповідь. Друга – людина, колись щось знайшла, не повинна дзвонити, домовлятись. В даному випадку заповнив форму, відправив – і все. Третя проблема – будь-який сервіс має бути простим і інтуїтивно зрозумілим».Тему просування в Інтернеті продовжив Олексій Лях, генеральний директор РА Newage, яке спеціалізується саме на впровадженні цифрових технологій у рекламі. Він повідомив про швидке зростання останнім часом охоплення Інтернетом українських сіл і малих міст. Завдяки цьому Україна майже догнала за рівнем проникнення Інтернету загальноєвропейський показник – відповідно 65 і 76% населення. А серед населення віком до 35 років користуються Інтернетом в нашій країні вже понад 80%. А зараз кількість користувачів всесвітньої павутини зростає переважно за допомогою мобільного Інтернету. Крім того, користувачі мережі все більше звантажують додатків, зростає обсяг електронної комерції.

Та основним трендом останніх років Олексій Лях назвав відео-інтернет. Цього року, за його словами, відео контент дивляться 72% користувачів мережі, тоді як торік цей рівень становив лише 40-50%. Половина користувачів дивляться відео в Інтернеті мінімум раз на тиждень.

Щоб рекламна кампанія могла враховувати всі останні тренди, О. Лях радить застосовувати технологію AGILE-маркетингу, що передбачає аналіз більш ніж 150 параметрів ефективності реклами, інформацію про які можна зібрати менш ніж за годину. Це дає змогу оперативно коригувати кампанію. Тож на практиці переплановують і вносять зміни в рекламну кампанію через Інтернет раз на тиждень, а то й частіше.

Генеральний директор проекту Tradebot Наталія Радченко розповіла про досвід впровадження в агросфері торгового «бота» - програми-робота, яка шукає найкращі пропозиції з продажу товару. «Трейдбота» тестували в групі компаній «Хлібодар» по чотирьох групах товарів, зокрема, таких, як зернові й цукор. На роботу через «бота» перевели ті закупівлі, що раніше здійснювалися через тендерні майданчики.
Зараз ГК «Хлібодар» переукладає угоди на наступний рік, і в нових вже передбачає роботу через новий додаток.

За словами Н. Радченко, в такий спосіб вирішуються такі проблеми покупця, як паперовий документообіг і наявність великих відділів закупівель, де до того ж трапляються любителі «відкатів». 

Засновник агенції «Ремаркетинг Україна» Юрій Островський більш детально розаїповів про рекламу АПК через Google. За його даними, статистика по аграрному сектору показує 450 тис. запитів на місяць, що на 29% більше, ніж торік. При цьому частка запитів, що надсилається з мобільних пристроїв, зросла до 38%. Середня вартість «кліка», тобто співвідношення затрат на банерну рекламу до кількості переходів через даний банер на сайт, становить, за даними Ю. Островського, 2 грн, а середня вартість контакту з клієнтом (за контакт приймався перегляд користувачем сторінки «Контакти» на сайті) – в 50 грн.

Джерело: http://propozitsiya.com

Будь успішним! Лайфхаки для твоєї кар'єри Всі статті >>