МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Євросоюз програв війну гліфосату
2017-11-28


Пропозицію Єврокомісії щодо поновлення реєстрацію гліфосату підтримало 18 країн.

Проти використання гліфосату проголосувало 9 країн і 1 країна утрималась. Таким чином, рішення про продовження терміну реєстрації гліфосату було підтримано мінімальною необхідною кількістю голосів. 

Згідно з законодавством, рішення вважається прийнятим, коли за нього проголосує не менше 16 країн, загальна кількість населення яких становить не менше 65% загального населення ЄС. Населення вищезгаданих 18 країн становило 65,7% населення ЄС.

Вирішальним став голос Німеччини, де нещодавно (у вересні) сформований коаліційний уряд нарешті визначився зі своєю позицією. До голосування Німеччини зібрати необхідний мінімум стосовно частки в загальному населенні Євросоюзу було досить важко через опозицію такої великої країни, як Франція.

Нагадаємо, гарячі дебати навколо подальшої долі гліфосату точилися 2 роки. Крайнім терміном їх тривалості було 15 грудня поточного року, коли спливає дія чинної ліцензії на гліфосат у Євросоюзі.

Причиною гострих дебатів навколо майбутнього гербіциду, який використовується фермерами вже понад 40 років, стала оприлюднена в 2015 р. заява Міжнародного агентства дослідження раку, підтримана ВООЗ, щодо того, що препарат може викликати рак. Саме через підозру цього препарату в здатності стимулювати виникнення ракових новоутворень, депутати Європарламенту висловилися за заборону гербіциду до 2022 року.

Євросоюз відклав рішення щодо продовження реєстрації гліфосату, поки не отримає результати дослідження Європейського хімічного агентства. Останнє ж у березні заявило, що немає доказів, що гліфосат викликає рак, принаймні у людей.

Джерело: http://agronews.ua

Будь успішним! Лайфхаки для твоєї кар'єри Всі статті >>