МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Співпраця з HoReCa відкриє для аграріїв нові можливості
2017-11-29


Сфера індустрії гостинності (громадського харчування та готельного господарства), так звана HoReCa(Hotel/Restaurant/Café), є новим і перспективним напрямком розвитку для українського агробізнесу.

Співпраця з HoReCa надасть українським аграріям нові перспективи і можливості, вважає Денис Сазонов, CEO компанії "Грін Тім". 

«Це та ніша, яка слабо розвинена. Бізнес хоче отримувати підготовлений до вживання продукт, такий як різні типи очищеної й порізаної продукції з більш тривалим терміном зберігання у вакуумній упаковці масою 3-5 кілограм», - зазначив бізнесмен.

Поряд зі співпрацею з HoReCa затребуваним для агробізнесу є й експорт продукції за кордон. Для компанії "Грін Тім" це стратегічний напрямок.

З часу свого заснування у 2010 році як багатофункціонального овочесховища "Грін Тім" пройшла шлях від вирощування та зберігання овочів "борщового набору" до переходу на виробництво "нішових" овочів на експорт на ринок ЄС.

«Спочатку компанія націлилася на овочі "борщового набору" - буряк, моркву, капусту, цибулю. - розповідає Сазонов. - У перші кілька років існування ми погналися за вирощуванням великої кількості овочів на величезних площах з подальшим зберіганням. При цьому ні технологія вирощування, ні технологія зберігання овочів не були особливо відпрацьовані", - розповідає Денис Сазонов.

Як результат, команда "Грін Тім" зробила три основні помилки:
  1. Почали з величезних масштабів вирощування та зберігання овочів без тестування технології.
  2. Не було контролю якості вирощування, внаслідок чого велика кількість продукції псувалась і її потрібно було вивозити.
  3. Не було контролю собівартості.

Два роки тому компанія почала вивчати міжнародні ринки, що забрало багато часу і грошових ресурсів. У результаті досліджень було визначено овочі, які мають попит у світі, та з якими компанія може успішно конкурувати і диверсифікувати ризики, пов'язані з падінням цін на внутрішньому ринку.

В результаті визначилися з набором культур, які популярні на зовнішніх. Це цибуля, часник, мускатний гарбуз і батат (солодка картопля).

У найближчі три роки компанія має намір зайняти перше місце з постачання мускатного гарбуза на європейський ринок.

Для експансії в ЄС необхідно привести продукцію до міжнародних принципів вирощування й обліку.

Сертифікацію вимагають багато європейських партнерів, які піклуються про харчову безпеку своїх клієнтів і борються за якість. Такі клієнти хочуть контролювати постачальників в плані вирощування, зберігання і переробки продукції. Компанія "Грін Тім" пройшла сертифікацію HACCP та багато інших й зараз успішно може розвивати експортний напрямок свого бізнесу.

РЕКОМЕНДУЄМО: Умови отримання гранту для аграріїв України

 Smart Agro Marketing Forum: традиційна реклама вже не діє

Джерело: http://propozitsiya.com

Будь успішним! Лайфхаки для твоєї кар'єри Всі статті >>