МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Високі ціни на електроенергію змушують українців закривати теплиці
2017-12-01


Рівень цін на харчові продукти, про які розповідають чиновники, не відповідає реальній вартості на гуртових ринках. А всі українські теплиці, в яких вирощувалися огірки й помідори, закриваються через високі ціни на електроенергію. 

Про це розповів під час прес-конференції у Києві Олексій Дорошенко, гендиректор Української асоціації постачальників торговельних мереж.

«У нас технології й опалення достатньо дорогі, тому ми переходимо на імпорт огірків, помідорів і всіх інших тепличних культур. Це будуть Туреччина, та ж Польща й Азербайджан», - сказав він.

Крім того, Дорошенко звернув увагу на різницю між реальними цінами та цінами, які   надає Держстат України та реальними. Відтак, далеко не факт, що коли Держстат повідомляє про зниження цін в Україні, на місцевих ринках вартість продуктів має теж бути меншою. Що, у свою чергу, спонукає до сумнівів щодо рівня інфляції в країні, яка декларується офіційно.

«Кабмін у листопаді задекларував зниження цін практично на всі овочі борщового набору. Ми взяли дані на гуртових ринках по цих культурах. Виявилося, що дані гуртових ринків показують, що ціна на борщовий набір у листопаді не знижувалась. Ціни були абсолютно одинакові від початку місяця і до кінця. При цьому всьому Держстат розповідає, що у нас подешевшала картопля, капуста, морква і цибуля. Тобто, дані реального ринку з даними Держстату відрізняються за основним набором харчових продуктів», - зазначив гендиректор Української асоціації постачальників торговельних мереж.

Це говорить про те, що споживчий кошик росте набагато більшими темпами, ніж те, що декларує Кабмін.

Дорошенко зазначив, що цьогоріч інфляція лише у січні по багатьох продуктах склала від 3% до 7%, при заявленій урядом річній інфляції у 8%.

"Хотілося б вірити, що наступного року ми врахуємо уроки 2017-ого, коли ми діятимемо абсолютно ринковими методами, а не методами ламання того, що хоча би залишилося. Тому що на заміну того, що ми зламали, на жаль, нічого не збудували й не запропонували цьогоріч», - підсумував експерт.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: Відкрито першу в Україні станцію післязбиральної доробки томатів

5-7 грудня відбудеться найбільша плодоовочева подія в Україні

Джерело: http://agronews.ua

Будь успішним! Лайфхаки для твоєї кар'єри Всі статті >>