МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

У Миколаївському НАУ за підтримки UHBDP відбувся круглий стіл «Технологія вирощування часнику»
2017-12-05


28 листопада у Миколаївському національному аграрному університеті відбувся круглий стіл «Технологія вирощування часнику», під час якого досвідчені фахівці поділились зі студентами досвідом вирощування часник та розповіли як отримувати прибуток.

Студенти агротехнологічного факультету МНАУ вивчають технології вирощування різних культур, експериментують на дослідних ділянках, але з'ясувати тонкощі вирощування у фермерів з величезним досвідом - зовсім інша справа. 

У круглому столі взяли участь автор сорту часнику «Любаша» Іван Захаренко із Запорізької області та керівник фермерського господарства «Благодатна ферма» Сергій Марчук з Одеської області, виконавчий директор благодійного фонду «Ласка» Ірина Купрієвич, а також студенти та їх наставники.

Небайдужі студенти та викладачі, прагнули дізнатися як багато більше у практиків, тож спілкування затягнулося на кілька годин.

Студентам було цікаво, як Іван Захаренко вивів свою «Любашу». Виявляється, часник - єдина культура, яка не піддається селекції. Цибулину, з якої отримано новий сорт, Іван Іванович знайшов на пустирі. Автор сорту каже, що в Україні немає фундаментальних знань з культивування часнику, його не вивчали, ймовірно, тому, що не було розвинене промислове вирощування. 

За останнє десятиліття видано кілька книг, але їх автори - теоретики. Прописати універсальну технологію вирощування не можна - в кожному регіоні свої кліматичні умови, і це потрібно враховувати. Іван Іванович звернув увагу студентів на те, що Україні потрібні насіннєві заводи, які будуть виробляти якісний посадковий матеріал.

Технології вирощування часнику Івана Захаренко і Сергія Марчука багато в чому відрізняються. Іван Іванович не застосовує мульчування і не радить, солома - середовище для появи слимаків. На полях Сергія Марчука міжряддя 26 см задано при посадці, такий розмір зручний для обробки часнику трактором. Іван Захаренко наполягає на міжряддя 70 см, на такому просторі часник добре провітрюється та не страждає від грибкових захворювань. Сергій Марчук сам вирощує посадковий матеріал, а Іван Іванович прихильник вирощування часнику з повітряного насіння, не викопуючи однозубку, це знижує собівартість часнику і позбавляє фермера від проблем: при викопуванні однозубка отримує пошкодження, до неї чіпляються шкідники.

Співпраця фермерів і вищих навчальних закладів може бути обопільно корисною. В ході круглого столу сторони домовилися про те, що наступного року часник сорту «Любаша» будуть вирощувати та вивчати студенти миколаївської «аграрки» - для цього на території навчально-наукового практичного центру МНАУ виділять ділянку для дослідження насіння часнику сорту «Любаша». Викладачі, зі свого боку, дізнавшись, що гості не мають спеціальної освіти, запропонували їм стати студентами університету.

Круглий стіл відбувся в рамках співпраці МНАУ та Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва.

Нагадаємо, що 15 листопада студенти Миколаївського НАУ та Технолого-економічного коледжу університету взяли участь у дні практичної підготовки «Сучасні технології зберігання плодоовочевої продукції», в рамках якого відвідали ТОВ «С-Росток».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Український часник на європейські ринки

Джерело: http://uhbdp.org

Будь успішним! Лайфхаки для твоєї кар'єри Всі статті >>