МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

В Кропивницькій області побудували новий елеватор для кукурудзи
2017-12-07

Фермерське господарство Валентини Крамар у селі Кам’янече Кропивницької області побудувало певною мірою унікальний елеватор, призначений для доробки та зберігання лише однієї зернової культури – кукурудзи.

Господарство не могло дозволити собі побудувати великий комплекс, тож було вирішено побудувати «кукурудзяний» елеватор.

Працювати саме з кукурудзою вирішили з кількох причин.

По-перше, кукурудза після доробки найбільше піднімається в ціні, а найвигідніше її можна продати, притримавши кілька місяців після збирання врожаю.

По-друге, саме ця культура більше за інші потребує досушування, яке краще здійснювати сушаркою, а не перегортанням.

"Перше ніж розпочати будівництво, економічний бік питання ретельно прораховували.Власна доробка й зберігання виявилися вигіднішими, ніж агрофірма платила б за це кошти комерційному елеватору, і, певна річ, вигіднішими, ніж якби ми продавали врожай з поля", – зазначив керівник підприємства Євген Каліберда.

Наприклад, минулого сезону доробка й зберігання однієї тонни кукурудзи обійшлися господарству в 128 гривень – це з урахуванням вартості газу, електроенергії, амортизації обладнання, виплати зарплат персоналу, транспортних витрат.

«Натомість середня ціна продажу тонни зерна становила 4,5 тис. грн, тоді як з поля його можна було продати не дорожче, ніж за 4 тис. грн», – підкреслив Євген Каліберда.

ЧИТАЙТЕ НА ТЕМУ: На Чернігівщині запустили першу чергу елеватора Grain Alliance 

На Житомирщині запустили новий елеватор потужністю 5 тис. тонн

Джерело: http://agronews.ua

Будь успішним! Лайфхаки для твоєї кар'єри Всі статті >>