МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

«Завод Кобзаренка» відмовляється від роботизації та створює нові робочі місця
2017-12-08

На всесвітній виставці Agritechnica 2017 у Ганновері було 17 українських команд. Один із представників України - «Завод Кобзаренка». Продакшн-директор заводу Дмитро Кобзаренко розповів журналістам про секрети успіху бренду, результати виставки та про те, як продати в Австралію українську техніку.

- Розкажіть, будь ласка, що «Завод Кобзаренка» привіз на Agritechnica 2017?

- «Завод Кобзаренка» приїхав із 5 одиницями техніки. Це, передусім, здвижний причіп Atlant, перевантажувач зерна ПБН-30, тюковоз на 18 тюків. Та дві новинки: розчинно-заправочна станція і головна новинка цього року — розвантажувач вагонів.

- Чи претендував цього року «Завод Кобзаренка» на медаль виставки?

- Ми потрапили в каталог номінантів з розвантажувачем вагонів та розчинно-заправною станцією. Нове використання поворотного круга та новий погляд на логістику обприскування мусило отримати визнання, але вдача повернулась в сторону квадрокоптерів. Ми ж упевнені, що поки є проблеми в логістиці зерна і крадіжці хімікатів, для WiFi технологій в полі ще не час. У 2013 році ми все ж таки отримали диплом за інновацію на завантажувач вагонів БНП-12 Ковчег.- Відвідувачі з яких країн цікавляться вашою технікою на Agritechnica?

- За час виставки стенд відвідали наші дилери із 25 країн. Ми очікували на такий інтерес, але переговори із дилерами Китаю нас вразили. Китай країна дуже перспективна, хоча і присутній ризик копіювання техніки. Але якщо захочуть то і так скопіюють, чому б не ризикнути?! Місяць назад завод відвідали делегації із Сербії, Швеції та Естонії. І вже на виставці названі дилери обговорювали першу партію техніки. Дилер із Франції зацікавився нашим новим напрямком – універсальними автомобільними контейнерами.

Швейцарський дилер під час виставки підписав договір на поставку двох трьохвісних здвижних причепів, чим неабияк порадував в перші дні виставки. Німці дуже цікавились тюковозами, про що свідчить кількість розданих каталогів. «Бюргери» націлені на швидкість збирання, тому ПТ-18 та відеоролик, в якому показана робота машини, завжди збирали зацікавлених. Нам навіть довелось змінити відеоряд, щоб тюковоз зустрічався частіше на екрані.

- У скількох країнах існують представництва вашого заводу?

- Сьогодні ми продаємо техніку в 25 країнах світу. Найбільш екзотична для нас — Австралія. Минулого року туди було продано 2 контейнери розвантажувальних машин із мішків, і в цьому році продали ще один контейнер. Також цьогоріч продали розкидач міндобрив в ОАЕ. Через німецьку фірму спеціалізовану лише на пакуванні зерна в мішки, було продано 6  пакувальних машин до Китаю, про це дізналися відвідавши їх стенд. В планах на 2018 рік відкриття ринків Ірану, Індії та США.- Ваш завод розташований у невеличкій Липовій Долині (районний центр у Сумській обл. – ред.), а не в промисловому центрі. Як часто іноземці його відвідують?

- Цей рік був дуже насичений на екскурсії. Завод відвідали делегації з Австралії, Сербії, Естонії, Швеції, Норвегії, Німеччини, Словенії, Румунії. Найбільшою дивиною був для нас приїзд французького дилера. Він підійшов до нас на виставці Sima і сказав, що наша техніка дуже цікава, а потім прилетів до України. Можете собі уявити, 90-річний чоловік приїхав до нас сам! Ми повезли його на виробництво й усе показали. Всі, хто приїжджав до нас, лишилися задоволеними. Вони не очікували, що у нас в Україні може бути машинобудування такого рівня. Якість, яку відвідувачі шукали, забезпечують португальські, італійські, німецькі та польські станки під керуванням вправних українських козаків.- У вас більший акцент на автоматизацію виробництва чи обираєте ручну працю?

- Зараз у нас працює 700 осіб і ми зацікавлені в тому, щоб надавати все більше робочих місць. Наразі, ми найбільший платник податків у регіоні. Роботизація для нашого заводу — не вихід. Роботизація з кредитами в 18% під розвиток виробництва просто нереальна. Для прикладу, Німеччина дає під розвиток кредити в 1% на 5 років. Цього року ми будуємо новий цех, тому додасться ще 50 робочих місць.

Польща надає доступні кредити під розвиток, а регіональна влада зацікавлена в підвищенні промислової складової, саме тому в 2018 в червні місяці розпочнеться будівництво підприємства біля міста Лодзь. Ми плануємо влаштовувати туди наших кращих працівників і виплачувати високу європейську зарплатню, тому що саме вірність своїм, є складовою успіху підприємства.

- Чи їздять до вас працівники з обласного центру — Сум?

- Із Сум до нас приїжджають інженери, для них ми побудували два гуртожитки. Купити квартиру навіть у Липовій Долині для них дорого, тому надаємо житло на безоплатній основі. Вони платять лише за комунальні послуги. Зараз у гуртожитку живе близько 12 інженерів із сім’ями. Другий збудований гуртожиток розрахований на 15 сімей.

- Наскільки важко знаходити кваліфікований персонал?

- Часто ми самі навчаємо працівників, тому що кваліфікованого зварювальника важко знайти, доводиться навчати.

Крім того, до нас приїжджають спеціалісти по фарбуванню із Польщі (устаткування) та Німеччини (фарба). Якісне фарбування це обличчя техніки, тому інвестиція в навчання дає свої плоди.

Знайти фахівців конкретно під наше виробництво дуже складно. Інженерів беремо молодих, без досвіду роботи. Ми вважаємо, що це вклад у майбутнє: вони навчаються саме на нашому підприємстві, ми платимо їм хорошу зарплату, возимо на європейські виставки.

Цього року у складі нашої делегації на Agritechnica приїхало 26 осіб, це інженери, менеджери, бригадири. Кожний отримує для себе досвід, бригадир оцінює якість складання техніки, інженер шукає нові технічні рішення, менеджер практикує мовні та переговорні навички.

На скількох виставках Agritechnica був представлений ваш завод?

- Особисто я відвідав тільки три виставки, а завод бере участь уже вчетверте. Та найбільшим показником для нас була виставка Sima у Франції, там ми були єдиним виробником не просто з України, а й з колишнього Радянського Союзу загалом. В цілому, «Завод Кобзаренка» бере участь у 20 виставках на рік.

- Як відбувається процедура монтажу вашого стенду на Agritechnica?

- Ми робимо все самі, я сам сюди приїжджав як начальник побудови стенду. Ми самі купуємо килими, електрику, двосторонній скотч і монтуємо стенд. Так намагаємося зекономити, бо тут усе шалено дорого. Наприклад, кран коштує теж недешево, близько €240 за годину.

- Хто допомагав організовувати приїзд на виставку? Чи допомагало українське представництво?

- Працювали напряму з німцями. Пізніше ми дізналися про Юлію Бондаренко, яка є представником DLG в Україні. Але організація готелю, купівля місця — все організовували самі.

- Скільки ж коштує змонтувати стенд на Agritechnica?

- Участь у виставці нам обійшлась приблизно в €60 тис. Це побудова та збірка стенду, освітлення, доставка техніки, оплата готелів і харчування людей. На жаль жодної компенсації з боку держави ми не отримуємо.

- Скільки навантажувачів потрібно продати, щоб окупити участь?

- Багато, дуже багато... Це не окуповується протягом виставки. Але саме на Agritechnica про нас дізналися німецькі й сербські дилери, тому така участь — це внесок у майбутнє.

- «Завод Кобзаренка» — відносно невелике виробництво із глибинки, але ваша техніка розходиться по всьому світу. Які маркетингові секрети у вас є і як вдалося розкрутити бренд?

- В основному — це робота «B2B» з дилерами та клієнтами, і звичайно участь у виставках. Останнє приносить дуже багато користі, тому що саме тут можна оцінити якість техніки та заявити про себе ринковим монополістам. До України мало хто хоче їхати, деякі люди перепитують, чи все гаразд у нас, але скуштувати сало таки приїжджають.

- У скількох міжнародних виставках завод взяв участь протягом цього року?

- В цьому році — у 20.

- А яка одиниця з вашого портфоліо найпопулярніша в Україні?

- Перевантажувачі зерна. Ми продали 350 шт. цього року. Але до кінця року я думаю буде десь іще плюс 20 шт. Ця техніка зацікавила норвезьких дилерів, хоча наші машини не підходять до специфіки ґрунтів у Норвегії. Тому вони замовили ПБН-9 на широких колесах, така машина підійде до ґрунтів із високою вологістю. Рівно за 3 місяці абсолютно проект ПБН-9 пройшов етап від підписання договору до постачання в Норвегію.

ЧИТАЙТЕ НА ТЕМУ: 10 найдивніших машин на  Agritechnica 2017

Джерело: http://traktorist.ua

Останні новини

ОСТАННІ НОВИНИ

всі новини >>
19.10.2018
Перший буксир 2-річної суднобудівної програми "Нібулон" готовий
Суднобудівний-судноремонтний завод спустив на воду Nibulon-8 - черговий лінійний буксир проекту POSS-115
19.10.2018
Цукровий завод на Кіровоградщині будує власну біогазову станцію
Будівництво комплексу з переробки органічних відходів перетворить відходи цукрового виробництва на органічні добрива та сировину для виробництва електричної й теплової енергії 
18.10.2018
“Немішаївський агротехнічний коледж” і "Татусеві Кізоньки" підписали меморандум про співпрацю
На базі коледжу буде створено «Експериментальний навчально-практичний центр з підготовки та перепідготовки фахівців переробки продукції тваринництва»

Статті

всі статті >>
16.10.2018
Працювати та навчатись у професіоналів. Сім'я «Агросем» запрошує тебе!
Дистриб’ютор сільськогосподарської техніки провідних виробників John Deere, Väderstad та Manitou радо поспілкується з молоддю на 5-му дні молодого спеціаліста "Твій професійний старт"
10.10.2018
Робота в PepsiCo - «ТВІЙ ПРОФЕСІЙНИЙ СТАРТ»!
1 листопада наш ярмарок вакансій відвідають спеціалісти компанії, яка входить у десятку найбільш привабливих і затребуваних роботодавців світу
20.09.2018
Вступна кампанія 2018 та мода на аграрну освіту
Пропонуємо вам зазирнути за лаштунки вступної кампанії та з'ясувати, які спеціальності цього року мають попит у колишніх учнів школи та їхніх батьків і чи  є серед них аграрні