МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

«Золота» картопля – потужне джерело вітамінів А та Е
2017-12-12

Новий експериментальний вид картоплі може значно скоротити кількість захворювань та смертей у країнах, що розвиваються, де їжа, яка містить крохмаль є основою раціону.

За новими даними, 150 грамів такої картоплі здатні забезпечити 42% добової потреби дитини у вітаміні А і 34% - у вітаміні Е, а також у жінок репродуктивного віку - 15% потреби вітаміну А та 17% потреби вітаміну Е.

Картопля – четверта у світі найбільш розповсюджена харчова культура після рису, пшениці та кукурудзи. Вона складає основу раціону у деяких азійських, африканських та південноамериканських країнах, де спостерігається дефіцит вітамінів А та Е. Якщо точніше, то більш ніж 800 000 людей залежать від картоплі та страждають від авітамінозу. Золота картопля містить значно більше цих вітамінів, ніж звичайна біла, що є дуже важливим для мешканців даних країн, оскільки авітаміноз часто супроводжується хворобами, а подекуди – і дуже серйозними.

Вітамін А має важливе значення для зору, імунітету, розвитку органів, росту людини та репродуктивного здоров’я, а його нестача – головна причина сліпоти у дітей. У свою чергу, вітамін Е захищає організм від окислювального стресу та запалень, ситуацій, пов’язаних із пошкодженням нервів, м’язів, зору та імунної системи.

Золота картопля відрізняється від білої підвищеним вмістом каротиноїдів, що й дають їй золотисте забарвлення. Картиноїди – жиророзчинні пігменти, що забарвлюють фрукти та овочі у жовтий, оранжевий та червоний кольори. Вони є необхідними поживними речовинами для тварин та людей. Зокрема, провітамін А-каротиноїд конвертується за допомогою ферментів у вітамін А. Загалом, метою проекту було виведення картоплі з підвищеним вмістом вітаміну А, проте підвищення вітаміну Е відбулося не заплановано, що стало приємним сюрпризом для вчених.

Дефіцит мікроелементів, так званий «прихований голод», був проблемою протягом десятиліть, а тепер з’явилась можливість її вирішити. Цей вид картоплі може допомогти запобігти дитячій сліпоті, хворобам та, навіть, смерті немовлят та їхніх матусь.

Нагадаємо, нещодавно ізраїльські вчені запропонували  підвищити корисні якості овочів, додавши багатий антиоксидантами фіолетовий пігмент беталаін в ті з них, які від природи його позбавлені.

Натомість вмериканські селекціонери вивели цибулю, що не викликає сліз, але зберігає класичний запах і вітаміни.

Джерело: http://www.sciencedaily.com

Останні новини

ОСТАННІ НОВИНИ

всі новини >>
20.07.2018
Світова онлайн-платформа для торгівлі органічною продукцією відтепер і в Україні
Завантажити додаток можуть всі охочі, але продавати, купувати та мати доступ до ринку цін та пропозицій будуть тільки сертифіковані виробники та покупці
20.07.2018
В Україні створили оперативний штаб з вирішення проблем агрологістики
Кабмін створив штаб, який в оперативному режимі вирішуватиме проблеми експорту агропродукції нового врожаю
20.07.2018
В Білорусі випустили перший комбайн для збирання ягід
Абсолютно новий принцип роботи комбайна дає змогу не тільки максимально делікатно зібрати ягоди, а й не пошкодити кущі

Статті

всі статті >>
19.07.2018
Піднятися в небо: Нові правила використання БПЛА в Україні
Керівник компанії Drone.ua Валерій Яковенко розповів про плюси та мінуси нових «Правил використання повітряного простору України», які наберуть чинності до 24 серпня цього року
15.07.2018
Аграрна освіта: Україні потрібні фахівці, які будуть підтримувати та супроводжувати впроваджені інновації
СЕО AgriLab Ярослав Бойко розповів яка з аграрних професій буде найбільш популярною в найближчий час та чого сьогодні не вистачає агроосвіті в Україні
11.07.2018
Як машинне навчання змінює сільське господарство
Машинне навчання дозволить пришвидшити виведення нових сортів культур, спрогнозувати продуктивність культур та провести ранню діагностику захворювань рослин