МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

«Золота» картопля – потужне джерело вітамінів А та Е
2017-12-12

Новий експериментальний вид картоплі може значно скоротити кількість захворювань та смертей у країнах, що розвиваються, де їжа, яка містить крохмаль є основою раціону.

За новими даними, 150 грамів такої картоплі здатні забезпечити 42% добової потреби дитини у вітаміні А і 34% - у вітаміні Е, а також у жінок репродуктивного віку - 15% потреби вітаміну А та 17% потреби вітаміну Е.

Картопля – четверта у світі найбільш розповсюджена харчова культура після рису, пшениці та кукурудзи. Вона складає основу раціону у деяких азійських, африканських та південноамериканських країнах, де спостерігається дефіцит вітамінів А та Е. Якщо точніше, то більш ніж 800 000 людей залежать від картоплі та страждають від авітамінозу. Золота картопля містить значно більше цих вітамінів, ніж звичайна біла, що є дуже важливим для мешканців даних країн, оскільки авітаміноз часто супроводжується хворобами, а подекуди – і дуже серйозними.

Вітамін А має важливе значення для зору, імунітету, розвитку органів, росту людини та репродуктивного здоров’я, а його нестача – головна причина сліпоти у дітей. У свою чергу, вітамін Е захищає організм від окислювального стресу та запалень, ситуацій, пов’язаних із пошкодженням нервів, м’язів, зору та імунної системи.

Золота картопля відрізняється від білої підвищеним вмістом каротиноїдів, що й дають їй золотисте забарвлення. Картиноїди – жиророзчинні пігменти, що забарвлюють фрукти та овочі у жовтий, оранжевий та червоний кольори. Вони є необхідними поживними речовинами для тварин та людей. Зокрема, провітамін А-каротиноїд конвертується за допомогою ферментів у вітамін А. Загалом, метою проекту було виведення картоплі з підвищеним вмістом вітаміну А, проте підвищення вітаміну Е відбулося не заплановано, що стало приємним сюрпризом для вчених.

Дефіцит мікроелементів, так званий «прихований голод», був проблемою протягом десятиліть, а тепер з’явилась можливість її вирішити. Цей вид картоплі може допомогти запобігти дитячій сліпоті, хворобам та, навіть, смерті немовлят та їхніх матусь.

Нагадаємо, нещодавно ізраїльські вчені запропонували  підвищити корисні якості овочів, додавши багатий антиоксидантами фіолетовий пігмент беталаін в ті з них, які від природи його позбавлені.

Натомість вмериканські селекціонери вивели цибулю, що не викликає сліз, але зберігає класичний запах і вітаміни.

Джерело: http://www.sciencedaily.com

Останні новини

ОСТАННІ НОВИНИ

всі новини >>
19.10.2018
Перший буксир 2-річної суднобудівної програми "Нібулон" готовий
Суднобудівний-судноремонтний завод спустив на воду Nibulon-8 - черговий лінійний буксир проекту POSS-115
19.10.2018
Цукровий завод на Кіровоградщині будує власну біогазову станцію
Будівництво комплексу з переробки органічних відходів перетворить відходи цукрового виробництва на органічні добрива та сировину для виробництва електричної й теплової енергії 
18.10.2018
“Немішаївський агротехнічний коледж” і "Татусеві Кізоньки" підписали меморандум про співпрацю
На базі коледжу буде створено «Експериментальний навчально-практичний центр з підготовки та перепідготовки фахівців переробки продукції тваринництва»

Статті

всі статті >>
16.10.2018
Працювати та навчатись у професіоналів. Сім'я «Агросем» запрошує тебе!
Дистриб’ютор сільськогосподарської техніки провідних виробників John Deere, Väderstad та Manitou радо поспілкується з молоддю на 5-му дні молодого спеціаліста "Твій професійний старт"
10.10.2018
Робота в PepsiCo - «ТВІЙ ПРОФЕСІЙНИЙ СТАРТ»!
1 листопада наш ярмарок вакансій відвідають спеціалісти компанії, яка входить у десятку найбільш привабливих і затребуваних роботодавців світу
20.09.2018
Вступна кампанія 2018 та мода на аграрну освіту
Пропонуємо вам зазирнути за лаштунки вступної кампанії та з'ясувати, які спеціальності цього року мають попит у колишніх учнів школи та їхніх батьків і чи  є серед них аграрні