МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ
  • відправити другу
  • роздрукувати

"Карта професій" - проект, який готує кадри зі шкільної лави
2017-12-13

Нещодавно в Україні з'явився новий освітній проект під егідою центру «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності». Він називається «Карта професій» і був створений для професійної освіти дітей. 

Так, у рамках проекту учасникам розкажуть про професії, що існують, етапи побудови кар'єри та про те, як правильніше пройти шлях від шкільної лави до бажаної посади. 

Матеріали для навчання розробляються в 4 сферах: аграрна, юридична, банківська та IT. Варто зазначити, що саме аграрії першими підтримали ініціативу. Так, агропромхолдинг «Астарта-Київ» вже провів заняття в трьох сільських школах Хмельницької області. 

Менеджер проекту Тарас Деркач розповів журналістам про «Карту професій» та підготовці майбутніх кадрів для компанії. 

- Тарас, розкажіть, будь ласка, більш детально про сам проект. 

- Проект «Карта професій» було започатковано понад рік тому. Спочатку до нас приєдналися аграрні компанії, потім банки, юристи та сфера IT. До початку цієї діяльності нас підштовхнуло те, що більшість молодих людей - випускників - в деталях не знають, які актуальні професії існують на ринку, не знають до чого прагнути. Існує статистика, що за кожної п'ятої дитини майбутню спеціальність вибирають його батьки. Та й профорієнтація у нас зараз проводиться в 10-11 класі, а це запізно. Дитина вже сформована як особистість, тому необхідно набагато раніше визначатися з напрямком розвитку й отримувати максимум знань в потрібному напрямку. - Чому використовували таку назву - «Карта професій»? 

- Так назвали, тому що почалося все з розробки інформаційних буклетів про кар'єру в різних сферах, про навички для зростання у своїй сфері, про те, як пройти шлях від рядового співробітника до генерального директора компанії. Вийшла своєрідна «карта-путівник». 

Також створено сайт, де зібрана вся важлива інформація для молоді про можливості освіти. Поки він ще в стадії розробки, 15 грудня плануємо його повноцінний запуск і презентацію. 

Але найважливіше те, що розробляються і вже тестуються компанією «Астарта-Київ» заняття за майбутньою професією для школярів. Ці уроки будуть проводитися, починаючи з 5-го класу. Там і розбір професій, і розвиток кар'єри в різних областях, і також саме планування кар'єри. У старших класах говорять про практичні речі - яку спеціальність вибрати і як досягти бажаного рівня. Звичайно ж, весь курс наповнений іграми, вікторинами та іншими речами, які подобаються школярам. - Це означає, що, проходячи даний курс, дитина може спланувати, що він буде не просто рядовим агрономом, а й побачить перспективу розвитку? 

- Так, під час проведення пілотних занять ми помітили, що діти дуже цікавляться питанням розвитку кар'єри. Зараз їм хочеться все і відразу. На заняттях же їм показують, що початок може бути ось таким, а кінця немає як такого, є можливість розвиватися, переходити в інші сфери. Пояснюють, що шлях досягнення мети займе певний відрізок часу, а також потребуватиме певних зусиль. І це захоплює дітей, вони починають бачити свої можливості, починають мріяти та свідомо оцінювати всі варіанти. - Які спеціальності з аграрної сфери Ви відкриваєте для дітей? 

- Ми показуємо дітям комплексний портрет аграрної галузі. Перш за все, це професія агронома, яку розділили на три напрямки, де може розвиватися агроном: фахівець, дослідник і менеджер. Також представляємо спеціальності зоотехніка, ветеринара, селекціонера, інженера, бджоляра, комбайнера та інші. 

- Як аграрні компанії підтримують цей проект? 

- На сьогодні ми співпрацюємо з п'ятьма сільськогосподарськими компаніями. Це «Астарта-Київ», Монсанто, HarvEast, корпорація «Сварог Вест Груп» та Syngenta. Наприклад, «Астарта» вже проводить пілотні заняття в школах, використовуючи свою мережу територіальних громад. Вони привертають директорів шкіл до цієї ініціативи та додатково, крім занять і поширення буклетів, організовують для школярів екскурсії на свої підприємства. Таким чином діти наочно знайомляться з можливою професією. І тим самим ця компанія посилює і покращує наш проект. 

Звичайно ж, кожна компанія підтримує проект фінансово. Крім того, вони беруть участь в розробці кар'єрних карт і надають послуги своїх фахівців. Пізніше ми плануємо запустити проект по всій країні, щоб вчителі проводили його в рамках позакласних заходів. Примітно те, що аграрії першими включилися в цей проект, іншим вже було простіше приєднатися до програми. - Ви підраховували, скільки дітей вдалося охопити цим проектом? 

- На жаль, поки у нас немає точних даних, оскільки компанії тільки завершили пілотний етап. На цій початковій стадії вдалося залучити 200-300 школярів з різних класів, і 5-ті, і 10-ті, кому як було цікавіше. 

- Які перспективи та плани проекту на найближче майбутнє? 

- Плануємо запустити проект у більшій кількості шкіл і отримати зворотній зв'язок від дітей, щоб удосконалити програму і додати цікаві для них професії. І поступово збільшувати кількість шкіл-учасниць проекту. А з вересня 2018 року збираємося залучити до проекту максимум шкіл вже з удосконаленою програмою. Наша мета - надихати дітей на усвідомлений вибір професії. 

Проект« Карта професій »проходить в режимі тестування на агрофірмі« Волочиськ-Агро ». Для проекту він цікавий з кількох причин. По-перше, в сучасній системі освіти діти не отримують належної профорієнтації. По-друге, це необхідно для стабільного розвитку села і для того, щоб діти могли отримувати гарну освіту й освоювати бажані спеціальності. І, по-третє, таким чином можна заздалегідь підготувати якісні кадри для компанії.

Ще однією метою проекту є популяризація аграрних професій, тому що багато школярів хочуть стати економістами або депутатами, але ніхто не мріє стати агрономом. Але ж в агросфері також є можливість реалізувати себе як економіст, юрист, IT-фахівець, трейдер чи будь-який інших спеціаліст. 

Завдяки цьому проекту здійснюється системний підхід до профорієнтації дітей. Вони отримують не частину інформації про якусь роботу, а можуть ґрунтовно оцінити перспективи, відкрити свої здібності й таланти. Коли вчитель проводить такий урок і приїжджає аграрій, який з перших вуст розповідає про аграрну професію, відповідає на питання, він тим самим надихає дітей. З наступного року організатори планують запустити ці заняття на постійній основі, як факультатив.

ЧИТАЙТЕ НА ТЕМУ: В Києві запустили хімічну лабораторію для дітей від компанії BASF

Стань студентом на один день! У Кропивницькому районі створили незвичайний проект для школярів

"Астарта" відкриває IT-курси для селян Полтавщини 

Джерело: http://latifundist.com

Останні новини

ОСТАННІ НОВИНИ

всі новини >>
19.01.2018
Навіщо аграріям digitalізація - друга лекція від команди AgroTalks
6 лютого в Києві відбудеться 2-й мітап від команди AgroTalks на тему: "Агромаркетинг з акцентом на digital складову"
19.01.2018
Оновлене ДП "Артемсіль" почало випуск очищеної харчової солі
Реалізація нового проекту дозволить підприємству не лише поліпшити якість продукції та збільшити присутність ДП «Артемсіль» на експортних ринках, а й створити додаткові робочі місця
19.01.2018
Суничний бізнес: фермери роблять ставки на ремонтантні сорти
Експерти прогнозують здорожчання червневих сортів суниці садової та відзначають відчутний дефіцит замороженої ягоди минулого року при значному збільшенні експортних поставок 

Статті

всі статті >>
17.01.2018
100% природно: 3 найнезвичніші еко-ферми України
Сьогодні найбільш цікаві українські міні-ферми набувають все більшої популярності серед українців, що і не дивно, адже такі ферми часто гарантують стовідсоткову екологічність, можуть похвалитися незвичайною продукцією, а також мають індивідуальний підхід як до продажу власних товарів, так і, власне, до ведення робіт
12.01.2018
ТОП-4 незвичні культури, які сьогодні вирощують фермери України
Нині молоде покоління фермерів України відмовляється від вирощування традиційних культур на користь незвичайних овочів, ягід, зелені та спецій, котрі набувають все більшої популярності серед жителів великих міст
04.01.2018
Ф'ючіпси: українська історія успіху
Лляні чіпси - корисний натуральний продукт, який набуває все більшої популярності серед українців