МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

5 рослин для виробництва біопалива майбутнього
2017-12-14

Кукурудза, соєві боби та сорго є єдиними культурами, які виявилися економічно вигідними для промислового виробництва біопалива в США (велика кількість етанолу з цукрової тростини проводиться в тропічних країнах, таких як Бразилія). Але екологічні витрати, пов'язані з вирощуванням кукурудзи в промисловому масштабі - необхідність родючої землі, рясне зрошення, обробка ґрунту і тракторне паливо - переважують екологічні вигоди від спалювання такого біопалива. 

Теоретично будь-який рослинний матеріал може бути перетворений на біопаливо, включаючи такі відходи, як тирса і кукурудзяні стебла (зараз етанол виробляється в основному з ядер кукурудзи). Вчені працюють над виготовленням біопалива з культур, які ростуть на будь-яких землях та вимагають мінімального зрошення і добрив. Ось кілька з найбільш перспективних рослин, над технологіями використання яких працюють дослідники.


Конопля 


Мрія Генрі Форда може одного дня стати реальністю. Конопляне волокно має довгу історію використання, а насіння не лише поживні, а й містять надзвичайно високу кількість масла. Конопля, по суті бур'ян, вона процвітає на бідній землі та вимагає мінімальних витрат для вирощування. При цьому вона виробляє майже в чотири рази більше масла на 0,5 га, ніж соєві боби. 

Найбільша проблема з використанням конопель для виробництва біопалива полягає в тому, що її мало вирощують. Деякі країни, такі як Франція і Канада, виробляють її в обмеженій кількості, але в США "промислова конопля" незаконна для вирощування з 1930-х років. 

 

Просо прутовидне 


Як вже було сказано, кукурудза містить майже стільки ж енергії, скільки витрачається на її вирощування. У той самий час просо прутовидне містить у 5 разів більше енергії, ніж потрібно для його вирощування і доопрацювання в етанол. 

Проблема в тому, що "целюлозна" технологія біопалива, яка необхідна для перетворення трав і деревних рослинних матеріалів у етанол, не прогресувала так швидко, як технологія перетворення зерна в паливо. Тобто така технологія існує, але поки не є економічно вигідною. Проте в США тепер щорічно виробляється кілька мільйонів галонів целюлозного біопалива. Тому заміна таких технологій - це всього лише питання часу.


Арундо тростинний 


Сотні тисяч гектарів у південній частині США, від Флориди до Каліфорнії, затоплені цією екзотичною рослиною. Арундо тростинний (гігантський очерет) - це родич бамбука, який протягом року зростає на 6-9 метрів у висоту, виробляючи на 0,5 га більше біомаси, ніж будь-яка інше рослина на землі. Його вже використовуєть в комерційних масштабах в Європі та вважають найкращим кандидатом для виробництва целюлозного етанолу. Однак агресивність цієї рослини не стимулює його висадку де-небудь ще. 


Ятрофа


Цей тропічний чагарник отруйний для людей і худоби, але насіння складаються на 40% з нафти. Така нафта історично використовувалася як лампове масло. 

Починаючи з середини 2000-х років десятки тисяч гектар ятрофи були висаджені для біопалива в Індії та Африці. Відомо, що ця рослина квітне на узбіччях, але для максимального видобутку нафти все ж необхідні хороший ґрунт і зрошення. Дослідники продовжують виводити покращені сорти, а кілька африканських країн інвестують в це, припускаючи, що ятрофа - їх ключ до майбутнього паливу.


Морські водорості


Водорості виробляють у 200 разів більше масла на 0,5 га, ніж соя. Ці швидкорослі водні організми можна вирощувати в солоній воді, муніципальних стічних водоймах або в мілководних водоймах пустель, де інші культури не можуть вижити. 

Міністерство енергетики США разом з кількома найбільшими нафтовими компаніями світу вкладає сотні мільйонів доларів на розширення виробництва палива з водоростей. Десять років тому промислові промоутери обіцяли, що паливо з водоростей буде дешевим і ним зможуть заправитися навіть на бензоколонках. Але примхливість цих водоростей насправді зробила його виробництво вкрай дорогим. Хоча цього літа Exxon Mobil повідомила про технологічний прорив, який повинен нарешті зробити водорості економічно вигідними. Цей прорив пов'язаний з генетично модифікованим штамом рослин.ЧИТАЙТЕ НА ТЕМУ: В Бразилії виробляють етанол із сої

Виробництво "чистого" тепла в Україні коштом литовських інвесторів

За матеріалами:http://aggeek.net

Останні новини

ОСТАННІ НОВИНИ

всі новини >>
19.10.2018
Перший буксир 2-річної суднобудівної програми "Нібулон" готовий
Суднобудівний-судноремонтний завод спустив на воду Nibulon-8 - черговий лінійний буксир проекту POSS-115
19.10.2018
Цукровий завод на Кіровоградщині будує власну біогазову станцію
Будівництво комплексу з переробки органічних відходів перетворить відходи цукрового виробництва на органічні добрива та сировину для виробництва електричної й теплової енергії 
18.10.2018
“Немішаївський агротехнічний коледж” і "Татусеві Кізоньки" підписали меморандум про співпрацю
На базі коледжу буде створено «Експериментальний навчально-практичний центр з підготовки та перепідготовки фахівців переробки продукції тваринництва»

Статті

всі статті >>
16.10.2018
Працювати та навчатись у професіоналів. Сім'я «Агросем» запрошує тебе!
Дистриб’ютор сільськогосподарської техніки провідних виробників John Deere, Väderstad та Manitou радо поспілкується з молоддю на 5-му дні молодого спеціаліста "Твій професійний старт"
10.10.2018
Робота в PepsiCo - «ТВІЙ ПРОФЕСІЙНИЙ СТАРТ»!
1 листопада наш ярмарок вакансій відвідають спеціалісти компанії, яка входить у десятку найбільш привабливих і затребуваних роботодавців світу
20.09.2018
Вступна кампанія 2018 та мода на аграрну освіту
Пропонуємо вам зазирнути за лаштунки вступної кампанії та з'ясувати, які спеціальності цього року мають попит у колишніх учнів школи та їхніх батьків і чи  є серед них аграрні