МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ
  • відправити другу
  • роздрукувати

5 рослин для виробництва біопалива майбутнього
2017-12-14

Кукурудза, соєві боби та сорго є єдиними культурами, які виявилися економічно вигідними для промислового виробництва біопалива в США (велика кількість етанолу з цукрової тростини проводиться в тропічних країнах, таких як Бразилія). Але екологічні витрати, пов'язані з вирощуванням кукурудзи в промисловому масштабі - необхідність родючої землі, рясне зрошення, обробка ґрунту і тракторне паливо - переважують екологічні вигоди від спалювання такого біопалива. 

Теоретично будь-який рослинний матеріал може бути перетворений на біопаливо, включаючи такі відходи, як тирса і кукурудзяні стебла (зараз етанол виробляється в основному з ядер кукурудзи). Вчені працюють над виготовленням біопалива з культур, які ростуть на будь-яких землях та вимагають мінімального зрошення і добрив. Ось кілька з найбільш перспективних рослин, над технологіями використання яких працюють дослідники.


Конопля 


Мрія Генрі Форда може одного дня стати реальністю. Конопляне волокно має довгу історію використання, а насіння не лише поживні, а й містять надзвичайно високу кількість масла. Конопля, по суті бур'ян, вона процвітає на бідній землі та вимагає мінімальних витрат для вирощування. При цьому вона виробляє майже в чотири рази більше масла на 0,5 га, ніж соєві боби. 

Найбільша проблема з використанням конопель для виробництва біопалива полягає в тому, що її мало вирощують. Деякі країни, такі як Франція і Канада, виробляють її в обмеженій кількості, але в США "промислова конопля" незаконна для вирощування з 1930-х років. 

 

Просо прутовидне 


Як вже було сказано, кукурудза містить майже стільки ж енергії, скільки витрачається на її вирощування. У той самий час просо прутовидне містить у 5 разів більше енергії, ніж потрібно для його вирощування і доопрацювання в етанол. 

Проблема в тому, що "целюлозна" технологія біопалива, яка необхідна для перетворення трав і деревних рослинних матеріалів у етанол, не прогресувала так швидко, як технологія перетворення зерна в паливо. Тобто така технологія існує, але поки не є економічно вигідною. Проте в США тепер щорічно виробляється кілька мільйонів галонів целюлозного біопалива. Тому заміна таких технологій - це всього лише питання часу.


Арундо тростинний 


Сотні тисяч гектарів у південній частині США, від Флориди до Каліфорнії, затоплені цією екзотичною рослиною. Арундо тростинний (гігантський очерет) - це родич бамбука, який протягом року зростає на 6-9 метрів у висоту, виробляючи на 0,5 га більше біомаси, ніж будь-яка інше рослина на землі. Його вже використовуєть в комерційних масштабах в Європі та вважають найкращим кандидатом для виробництва целюлозного етанолу. Однак агресивність цієї рослини не стимулює його висадку де-небудь ще. 


Ятрофа


Цей тропічний чагарник отруйний для людей і худоби, але насіння складаються на 40% з нафти. Така нафта історично використовувалася як лампове масло. 

Починаючи з середини 2000-х років десятки тисяч гектар ятрофи були висаджені для біопалива в Індії та Африці. Відомо, що ця рослина квітне на узбіччях, але для максимального видобутку нафти все ж необхідні хороший ґрунт і зрошення. Дослідники продовжують виводити покращені сорти, а кілька африканських країн інвестують в це, припускаючи, що ятрофа - їх ключ до майбутнього паливу.


Морські водорості


Водорості виробляють у 200 разів більше масла на 0,5 га, ніж соя. Ці швидкорослі водні організми можна вирощувати в солоній воді, муніципальних стічних водоймах або в мілководних водоймах пустель, де інші культури не можуть вижити. 

Міністерство енергетики США разом з кількома найбільшими нафтовими компаніями світу вкладає сотні мільйонів доларів на розширення виробництва палива з водоростей. Десять років тому промислові промоутери обіцяли, що паливо з водоростей буде дешевим і ним зможуть заправитися навіть на бензоколонках. Але примхливість цих водоростей насправді зробила його виробництво вкрай дорогим. Хоча цього літа Exxon Mobil повідомила про технологічний прорив, який повинен нарешті зробити водорості економічно вигідними. Цей прорив пов'язаний з генетично модифікованим штамом рослин.ЧИТАЙТЕ НА ТЕМУ: В Бразилії виробляють етанол із сої

Виробництво "чистого" тепла в Україні коштом литовських інвесторів

За матеріалами:http://aggeek.net

Останні новини

ОСТАННІ НОВИНИ

всі новини >>
22.01.2018
Кімбал Маск відкриє навчальні міні-ферми в американських школах
Завдяки проекту молодший брат відомого винахідника сподівається виростити нове покоління фермерів, які перейдуть з фастфуду на корисні продукти
22.01.2018
Робот-культиватор спрощує роботу
Відсутність гербіцидів для спецкультур та щорічне здорожчання ручної праці спонукає аграріїв до пошуку альтернативної обробки посівів, одним з яких є роботизована техніка
22.01.2018
Будівництво нового заводу "заморозили" через злочинну діяльність "благодійників"
Благодійна організація звинуватила "Дельта Вілмар" у відмиванні грошей та контрабанді, через що компанії довелось тимчасово зупинити реалізацію інвестиційної програми по будівництву заводу вартістю $150 млн

Статті

всі статті >>
17.01.2018
100% природно: 3 найнезвичніші еко-ферми України
Сьогодні найбільш цікаві українські міні-ферми набувають все більшої популярності серед українців, що і не дивно, адже такі ферми часто гарантують стовідсоткову екологічність, можуть похвалитися незвичайною продукцією, а також мають індивідуальний підхід як до продажу власних товарів, так і, власне, до ведення робіт
12.01.2018
ТОП-4 незвичні культури, які сьогодні вирощують фермери України
Нині молоде покоління фермерів України відмовляється від вирощування традиційних культур на користь незвичайних овочів, ягід, зелені та спецій, котрі набувають все більшої популярності серед жителів великих міст
04.01.2018
Ф'ючіпси: українська історія успіху
Лляні чіпси - корисний натуральний продукт, який набуває все більшої популярності серед українців