МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

10 лайфхаків від YouControl як уникнути рейдерства
2017-12-17

За підрахунками представників Української аграрної конфедерації від початку 2017 року трапилось близько 700 рейдерських захоплень землі та майна. 20 справ про рейдерство Мін’юст передав у НАБУ.

Минулого року Верховна рада схвалила так званий антирейдерський закон,проте реально притягнути до відповідальності рейдерів не так легко. Як не потрапити на гачок рейдерів? YouControl склав 10 простих правил, які допоможуть вам втримати бізнес.

Рейдерство буває різним, але завжди воно пов’язане з підробкою реєстраційних документів, з фальшуванням права власності на активи (землю, майно, тощо). Для кожної компанії обирається свій сценарій захоплення, спершу зловмисники вишукують “слабке” місце компанії.

Фахівці виділили основні етапи рейдерських захоплень, які зловмисники використовують по різному:
 1. Шантаж і залякування менеджменту чи простих працівників, що мають доступ до реєстраційних документів
 2. Кібератаки на підприємство
 3. Вишукувування слабкого місця вашого підприємства — це або міноритарні власники акцій компанії, або протерміновані кредити або ж “спірні” активи
 4. Підкуп чиновників реєстраційної служби, фальшування документів
 5. Залучення судів у схему банкрутства, відчуження, арешту майна, тощо
 6. Силове захоплення підприємства, вилучення реєстраційних документів. 
Порада від YouControl: проводьте навчання для своїх працівників з приводу корпоративної культури та загроз рейдерства. Попередьте їх про ризики, складіть інструкцію дій при різних етапах рейдерства. Надійний та інформований штат - ще одна ваша перевага перед зловмисником.Запобігання рейдерству — як профілактика захворівань. Його краще запобігти, ніж лікувати.

YouControl склали 10 основних лайфхаків як уникати рейдерства: 
 1. Необхідно поставити свою фірму на щоденний моніторинг — відстежувати усі зміни в державних органах, Мін’юсті, кадастровій карті, судовому реєстрі і т.д.
 2. Проведіть аудит усіх активів підприємства. Ви маєте пересвідчитись, що усі договори оренди чи права користування майном оформлені належним чином та актуальні, немає “спірних” активів. Пам’ятайте, спірні активи та тіньові схеми підприємства можуть стати “ключиком” рейдерів до вашого бізнесу.
 3. Оригінали установчих документів зберігайте у надійному місці з обмеженим доступом. Якщо ви втратили оригінали документів — якнайшвидше їх відновіть. Самі оригінали будуть вашим доказом права власності в суді.
 4. Проведіть фінансовий аудит підприємства. Необхідно визначити, які боргові навантаження можуть призвести до доведення до банкруства підприємства або ж його поглинання. Визначте з якими бізнес партнерами у вас ризиковані стосунки, станьте ініціатором вирішення проблем.
 5. Проведіть корпоративний аудит вашого підприємства. Ви маєте чітко розділити права укладання угод та правочинів між директорами, власниками та підписантами. Також в статутних документах варто прописати конкретні вимоги та обмеження щодо обрання менеджменту, розприділення пасивів та активів компанії, тощо.
 6. Диверсифікуйте ваш бізнес. Підготовка до рейдерської атаки у зловмисників забирає час та гроші, однак їм значно легше “атакувати” одне підприємство — із земельним банком, нерухомістю, товаром, пасивами ніж декілька. Тому подумайте, яке розподілення активів між пов’язаними юридичними особами буде доречним у вашому випадку для того, щоб уникнути або значно ускладнити зловмисникам атаку на ваше підприємство.
 7. Якщо ви відстежили в реєстрі судове рішення, де фігурує ваша компанія з сумнівними реєстраційними документами — залучайте адвокатів та юристів та ініціюйте зустрічні позови для того, щоб скасувати дії зловмисників — арешти, поглинання, заборони, тощо.
 8. Існують й інші методи убезпечення від рейдерства. До прикладу — обтяжити майно опціоном контрольованої фірми. Опціон — це фінансовий документ, що засвідчує право придбати або продати у майбутньому актив на умовах визначених на час укладення такого опціону.
 9. Усвідомте основні етапи рейдерства і будьте готові до кожного. Якщо на адресу менеджменту поступають погрози чи залякування — одразу документуйте їх на електронні носії та звертайтесь до правоохоронців. Силове захоплення вимагає від вас пильності — не зберігайте установчі документи в легкій доступності та переведіть документацію на хмарні носії.
 10. При перших ознаках рейдерства викликайте адвоката та залучайте громадськість. Для цього буде чудово залучати соцмережі, зокрема facebook, телефонувати у місцеві ЗМІ, необхідно також і самим документувати усе на кілька відеоносіїв.
Звісно, ці поради працюють лише у комплексі.

Порада від YouControl: під час рейдерського захоплення час грає проти вас. Тому зловмисники можуть обрати, до прикладу, п’ятницю ввечері або передсвяткові дні. “Віджати” актив — це лише перший етап. Наступний — це перепродаж його кільком набувачам, що фактично унеможливлює повернення активу законному власнику. Швидкість вашого реагування і комплексний підхід — основа успіху проти зловмисників.

Найперше, куди потрібно звертатись при рейдерстві — це:
 • Місцеві правоохоронні органи (прокуратура, ГУНП)
 •  Комісію з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації
 • Міжвідомча комісія з питань захисту прав інвесторів, протидії незаконному поглинанню та захопленню підприємств що діє при Кабінеті Міністрів України
 • Якщо визначений об’єкт рейдерства — зберіть про нього максимум інформації, повністю задокументуйте незаконні дії та одразу подавайте позов до суду.

За допомогою системи YouControl ви зможете поставити на моніторинг власне підприємство, відслідковувати реєстраційні зміни своїх партнерів. Також ви можете проводити ділову розвідку своїх партнерів та конкурентів, уникати співпраці з недобросовісними партнерами — а отже, мінімізувати збитки від співпраці з ними. 

Зареєструйтесь i перевірте 10 компаній безкоштовно та відправте запит якщо бажаєте отримати преміальний 3-х денний доступ

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні стала доступна електронна реєстрація земельних ділянок​

Джерело: YouControl

Останні новини

ОСТАННІ НОВИНИ

всі новини >>
17.07.2018
На Волині відкриють один із найбільших насіннєвих заводів часнику
На підприємтво вже закупили спеціальну техніку для посадки, поливу, прополки та збору часнику
16.07.2018
Де в Україні можна купити кубічні кавуни та яблука у формі серця
Мода на фігурні плоди прийшла до нас з Азії. Та в Україні ця ніша поки що не зайнята: лише двоє фермерів наважились на експерименти
16.07.2018
Планшет Apple - за відеоролик! Сьогодні стартує конкурс «Краща аграрна практика 2018»
До участі в конкурсі запрошуються студенти аграрних навчальних закладів усіх рівнів акредитації. Заявки прийматимуть до 16 листопада 2018 року

Статті

всі статті >>
15.07.2018
Аграрна освіта: Україні потрібні фахівці, які будуть підтримувати та супроводжувати впроваджені інновації
СЕО AgriLab Ярослав Бойко розповів яка з аграрних професій буде найбільш популярною в найближчий час та чого сьогодні не вистачає агроосвіті в Україні
11.07.2018
Як машинне навчання змінює сільське господарство
Машинне навчання дозволить пришвидшити виведення нових сортів культур, спрогнозувати продуктивність культур та провести ранню діагностику захворювань рослин
09.07.2018
Біогаз у мішку: Як стати енергонезалежним завдяки органічним відходам
Німецький стартап (B) energy створив систему, яка може виробляти біогаз в домашніх умовах і зберігати його в мішках