МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ
 • відправити другу
 • роздрукувати

10 лайфхаків від YouControl як уникнути рейдерства
2017-12-17

За підрахунками представників Української аграрної конфедерації від початку 2017 року трапилось близько 700 рейдерських захоплень землі та майна. 20 справ про рейдерство Мін’юст передав у НАБУ.

Минулого року Верховна рада схвалила так званий антирейдерський закон,проте реально притягнути до відповідальності рейдерів не так легко. Як не потрапити на гачок рейдерів? YouControl склав 10 простих правил, які допоможуть вам втримати бізнес.

Рейдерство буває різним, але завжди воно пов’язане з підробкою реєстраційних документів, з фальшуванням права власності на активи (землю, майно, тощо). Для кожної компанії обирається свій сценарій захоплення, спершу зловмисники вишукують “слабке” місце компанії.

Фахівці виділили основні етапи рейдерських захоплень, які зловмисники використовують по різному:
 1. Шантаж і залякування менеджменту чи простих працівників, що мають доступ до реєстраційних документів
 2. Кібератаки на підприємство
 3. Вишукувування слабкого місця вашого підприємства — це або міноритарні власники акцій компанії, або протерміновані кредити або ж “спірні” активи
 4. Підкуп чиновників реєстраційної служби, фальшування документів
 5. Залучення судів у схему банкрутства, відчуження, арешту майна, тощо
 6. Силове захоплення підприємства, вилучення реєстраційних документів. 
Порада від YouControl: проводьте навчання для своїх працівників з приводу корпоративної культури та загроз рейдерства. Попередьте їх про ризики, складіть інструкцію дій при різних етапах рейдерства. Надійний та інформований штат - ще одна ваша перевага перед зловмисником.Запобігання рейдерству — як профілактика захворівань. Його краще запобігти, ніж лікувати.

YouControl склали 10 основних лайфхаків як уникати рейдерства: 
 1. Необхідно поставити свою фірму на щоденний моніторинг — відстежувати усі зміни в державних органах, Мін’юсті, кадастровій карті, судовому реєстрі і т.д.
 2. Проведіть аудит усіх активів підприємства. Ви маєте пересвідчитись, що усі договори оренди чи права користування майном оформлені належним чином та актуальні, немає “спірних” активів. Пам’ятайте, спірні активи та тіньові схеми підприємства можуть стати “ключиком” рейдерів до вашого бізнесу.
 3. Оригінали установчих документів зберігайте у надійному місці з обмеженим доступом. Якщо ви втратили оригінали документів — якнайшвидше їх відновіть. Самі оригінали будуть вашим доказом права власності в суді.
 4. Проведіть фінансовий аудит підприємства. Необхідно визначити, які боргові навантаження можуть призвести до доведення до банкруства підприємства або ж його поглинання. Визначте з якими бізнес партнерами у вас ризиковані стосунки, станьте ініціатором вирішення проблем.
 5. Проведіть корпоративний аудит вашого підприємства. Ви маєте чітко розділити права укладання угод та правочинів між директорами, власниками та підписантами. Також в статутних документах варто прописати конкретні вимоги та обмеження щодо обрання менеджменту, розприділення пасивів та активів компанії, тощо.
 6. Диверсифікуйте ваш бізнес. Підготовка до рейдерської атаки у зловмисників забирає час та гроші, однак їм значно легше “атакувати” одне підприємство — із земельним банком, нерухомістю, товаром, пасивами ніж декілька. Тому подумайте, яке розподілення активів між пов’язаними юридичними особами буде доречним у вашому випадку для того, щоб уникнути або значно ускладнити зловмисникам атаку на ваше підприємство.
 7. Якщо ви відстежили в реєстрі судове рішення, де фігурує ваша компанія з сумнівними реєстраційними документами — залучайте адвокатів та юристів та ініціюйте зустрічні позови для того, щоб скасувати дії зловмисників — арешти, поглинання, заборони, тощо.
 8. Існують й інші методи убезпечення від рейдерства. До прикладу — обтяжити майно опціоном контрольованої фірми. Опціон — це фінансовий документ, що засвідчує право придбати або продати у майбутньому актив на умовах визначених на час укладення такого опціону.
 9. Усвідомте основні етапи рейдерства і будьте готові до кожного. Якщо на адресу менеджменту поступають погрози чи залякування — одразу документуйте їх на електронні носії та звертайтесь до правоохоронців. Силове захоплення вимагає від вас пильності — не зберігайте установчі документи в легкій доступності та переведіть документацію на хмарні носії.
 10. При перших ознаках рейдерства викликайте адвоката та залучайте громадськість. Для цього буде чудово залучати соцмережі, зокрема facebook, телефонувати у місцеві ЗМІ, необхідно також і самим документувати усе на кілька відеоносіїв.
Звісно, ці поради працюють лише у комплексі.

Порада від YouControl: під час рейдерського захоплення час грає проти вас. Тому зловмисники можуть обрати, до прикладу, п’ятницю ввечері або передсвяткові дні. “Віджати” актив — це лише перший етап. Наступний — це перепродаж його кільком набувачам, що фактично унеможливлює повернення активу законному власнику. Швидкість вашого реагування і комплексний підхід — основа успіху проти зловмисників.

Найперше, куди потрібно звертатись при рейдерстві — це:
 • Місцеві правоохоронні органи (прокуратура, ГУНП)
 •  Комісію з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації
 • Міжвідомча комісія з питань захисту прав інвесторів, протидії незаконному поглинанню та захопленню підприємств що діє при Кабінеті Міністрів України
 • Якщо визначений об’єкт рейдерства — зберіть про нього максимум інформації, повністю задокументуйте незаконні дії та одразу подавайте позов до суду.

За допомогою системи YouControl ви зможете поставити на моніторинг власне підприємство, відслідковувати реєстраційні зміни своїх партнерів. Також ви можете проводити ділову розвідку своїх партнерів та конкурентів, уникати співпраці з недобросовісними партнерами — а отже, мінімізувати збитки від співпраці з ними. 

Зареєструйтесь i перевірте 10 компаній безкоштовно та відправте запит якщо бажаєте отримати преміальний 3-х денний доступ

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні стала доступна електронна реєстрація земельних ділянок​

Джерело: YouControl

Останні новини

ОСТАННІ НОВИНИ

всі новини >>
19.01.2018
Навіщо аграріям digitalізація - друга лекція від команди AgroTalks
6 лютого в Києві відбудеться 2-й мітап від команди AgroTalks на тему: "Агромаркетинг з акцентом на digital складову"
19.01.2018
Оновлене ДП "Артемсіль" почало випуск очищеної харчової солі
Реалізація нового проекту дозволить підприємству не лише поліпшити якість продукції та збільшити присутність ДП «Артемсіль» на експортних ринках, а й створити додаткові робочі місця
19.01.2018
Суничний бізнес: фермери роблять ставки на ремонтантні сорти
Експерти прогнозують здорожчання червневих сортів суниці садової та відзначають відчутний дефіцит замороженої ягоди минулого року при значному збільшенні експортних поставок 

Статті

всі статті >>
17.01.2018
100% природно: 3 найнезвичніші еко-ферми України
Сьогодні найбільш цікаві українські міні-ферми набувають все більшої популярності серед українців, що і не дивно, адже такі ферми часто гарантують стовідсоткову екологічність, можуть похвалитися незвичайною продукцією, а також мають індивідуальний підхід як до продажу власних товарів, так і, власне, до ведення робіт
12.01.2018
ТОП-4 незвичні культури, які сьогодні вирощують фермери України
Нині молоде покоління фермерів України відмовляється від вирощування традиційних культур на користь незвичайних овочів, ягід, зелені та спецій, котрі набувають все більшої популярності серед жителів великих міст
04.01.2018
Ф'ючіпси: українська історія успіху
Лляні чіпси - корисний натуральний продукт, який набуває все більшої популярності серед українців