МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Загальнонаціональне аграрне віче проти скасування ПДВ
2017-12-19

19 грудня 2017 року в Українському Домі в Києві розпочало роботу Загальнонаціональне аграрне віче. Організаторами виступили Всеукраїнська Аграрна Рада, «Український клуб аграрного бізнесу», Всеукраїнський аграрний форум, Аграрний союз України і ряд громадських організацій. До ініціаторів долучилися ще 6 профільних аграрних асоціацій, народні депутати, які працюють в аграрному Комітеті ВР, а також представники політичних партій та громадських організацій.

Аграрне Віче прийняло резолюцію-звернення до Президента України, Уряду та Верховної Ради, зокрема, щодо скасування податку на додану вартість при експорті олійних культур.

За словами генерального директора асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» Тараса Висоцького, це останній етап комунікації з владою. Якщо їхні вимоги не будуть почуті то вони почнуть перекривати дороги і бойкотувати виробників, які пролобіювали поправку щодо скасування «олійного ПДВ», яка завдаватиме збитків українським аграріям в сумі 10-16 млрд грн на рік. Саме до цього призведе зниження закупівельних цін на олійні культури, яке неминуче станеться, оскільки аграрії втратять право на бюджетне відшкодування ПДВ при експорті соняшника, сої, ріпаку та будуть змушені включати сплачений ними податковий кредит у витрати. 

Крім того, штучно створюються можливості для монопольної змови переробних підприємств з метою заниження цін на внутрішньому ринку.

Сільгоспвиробники вважають, що проблему можна вирішити двома шляхами: прийняти зареєстрований законопроект №7403 або через накладання Президентом вето на вже проголосований.

Голова Всеукраїнської аграрної Ради Андрій Дикун, зауважив, що всі виробники мають бути в рівних умовах:

«Сьогодні треба подякувати Верховній Раді, яка дійсно об’єднала всіх вітчизняних аграріїв — дрібних, великих, середніх. Нарешті ми всі знайшли спільну мову.

У всіх цивілізованих країнах при експорті продукції повертається ПДВ. Те, що сьогодні в українських аграріїв його забрали — свавілля і пряме порушення норм світової торгівлі. Чому ми не можемо працювати в рівних умовах? У нас не має бути поділу на дрібних і олігархів».

Також, він наголосив, що звільнення від оподаткування ПДВ при експорті олійних культур є грубим порушенням зобов'язань, взятих Україною при вступі до СОТ і підписанні Угоди про Асоціацію з Європейським Союзом. 

Аграрії впевнені, що ця норма передбачає підтримку тільки галузі переробки сільгосппродукції, яка, по суті, є монополізованою кількома компаніями.

Також наголошувалось, що площі олійних культур займають близько 10 млн га, проте, якщо «олійне ПДВ» таки знімуть то сільгоспвиробники почнуть відмовлятися від вирощування сої, ріпаку та соняшника через нерентабельність такої діяльності.

Президент України Петро Порошенко заявив, що поділяє стурбованість аграріїв щодо рішення Верховної Ради скасувати відшкодування ПДВ при експорті сої, ріпаку та соняшнику.

П.Порошенко просить Верховну Раду усунути неузгодженості, зокрема щодо термінів застосування особливостей оподаткування операцій з сільськогосподарською продукцією.

Близько 1000 аграріїв у понеділок вранці на кілька годин перекрили автомагістралі Умань (Черкаська обл.) - пост ДПС, Корець (Рівненська обл.) - пост ДПС, с. Прибузьке (Хмельницька обл.) - пост ДПС на знак протесту проти ухвалених парламентом змін щодо держпідтримки сільгоспвиробників і скасування "експортного" ПДВ для олійних.

У четвер, 21 грудня, аграрії готуються до мітингу в Києві з вимогами повернути відшкодування ПДВ під час експорту олійних культур і залишити систему держпідтримки у вигляді квазіакумуляції ПДВ.

РЕКОМЕНДУЄМО: В Україні створено новий аграрний союз

Джерело: http://propozitsiya.com

Будь успішним! Лайфхаки для твоєї кар'єри Всі статті >>