МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Приєднання України до Пан-Євро-Мед
2017-12-21

Україна стане повноправним учасником у Конвенції Пан-Євро-Мед вже з 1 лютого 2018 року.

20 грудня інструмент про приєднання України до Регіональної конвенції про пан-євро-середземноморські преференційні правила походження було передано до Депозитарію Конвенції — Генерального Секретаріату Ради ЄС.

Конвенція Пан-Євро-Мед — це інструмент, розроблений Європейським Союзом для співпраці зі своїми торговельними партнерами, а також останніх між собою. Участь України у Конвенції сприятиме створенню умов для спрощення торгівлі та збільшенню українського експорту. Це також дозволить розширити присутність вітчизняних товарів на ринках третіх країн, з якими укладені угоди про вільну торгівлю, а саме ЄС, ЄАВТ, Чорногорія, Молдова та Македонія.

«Приєднання України до Пан-Євро-Мед сприятиме зростанню нашого експорту не лише до ЄС, але й на ринки третіх країн. Українським товарам буде розширено доступ на ринки 42 країн та територій, що диверсифікує експорт з України. Також, процес приєднання до Конвенції дає можливість бізнесу вже сьогодні планувати свою діяльність на перспективу», — прокоментувала торговий представник України Наталія Микольська.

Наступним кроком має стати внесення змін до протоколів, які Україна має зі сторонами Пан-Євро-Мед. У випадку ЄС такі зміни будуть затверджуватися рішенням Підкомітету з питань митного співробітництва Комітету Асоціації Україна — ЄС у торговельному складі.

Також досягнуто домовленості із грузинською стороною щодо укладення найближчим часом окремого протоколу про внесення змін до угоди про вільну торгівлю 1996 року. За подібною процедурою будуть модифіковані відповідні угоди з Чорногорією та Молдовою. 

Наступний крок — проведення консультацій із заміни правил походження товарів у Спільних Комітетах угод про вільну торгівлю з Македонією та з державами ЄАВТ. Фактично, це суто технічні процедури, які повинні бути проведені й формалізовані впродовж 2018 року для максимального використання переваг Конвенції Пан-Євро-Мед у торгівлі з її учасницями.

Частка українського експорту до країн-учасниць Пан-Євро-Мед вже зараз складає понад 50%, з них 40% — до країн ЄС.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Перший Китайський міжнародний імпортний ярмарок CIIE відбудеться в листопаді 2018 року

Нові вимоги до маркування та якості українського цукру

Джерело: http://agravery.com

Будь успішним! Лайфхаки для твоєї кар'єри Всі статті >>