МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Верховна Рада відтермінувала скасування "олійного ПДВ"
2017-12-21

Верховна Рада відтермінувала скасування відшкодування ПДВ при експорті сої до 1 вересня 2018 року і ріпаку - до 1 січня 2020 року.

За такі зміни в закон №6776-д проголосували 274 депутати при мінімально необхідних 226. Закон №6776-д був проголосований 7 грудня 2017 року і передбачав скасування відшкодування ПДВ при експорті сої, ріпаку та соняшнику з 1 березня 2018.

Тепер скасування відшкодування ПДВ для соєвих бобів набуде чинності з 1 вересня 2018 року і буде діяти до 31 грудня 2021 року, а для ріпаку - з 1 січня 2020 року до 31 грудня 2021 року. Відповідно до прийнятої правки неповернення експортного ПДВ для експорту насіння соняшнику взагалі скасовується.

Варто відзначити, що аграрії неодноразово заявляли про своє невдоволення скасуванням «олійного ПДВ». 19 грудня 2017 року розпочало роботу Загальнонаціональне аграрне віче, організатори якого попередили, що це буде останнім етапом комунікації з владою. Якщо їхні вимоги не почують, то вони почнуть перекривати дороги та бойкотувати виробників, які пролобіювали поправку про скасування «олійного ПДВ». 

Генеральний директор асоціації "Український клуб аграрного бізнесу" Тарас Висоцький досить стримано відреагував на відтермінування скасування «олійного ПДВ» на сою, ріпак і соняшник та заявив, що це є лише проміжною перемогою аграріїв. 

"В результаті миттєвої реакції всього аграрного сектора про внесення поправки №180 до Податкового кодексу щодо скасування експортного ПДВ на сою, ріпак, соняшник і активного висвітлення цього питання, сьогодні депутати зробили крок назад і проголосували, з їхньої точки зору, за компромісне рішення. Але це можна вважати лише проміжною перемогою аграріїв, адже в аграрному секторі планування здійснюється на три-п'ять років, і ці зміни не є корисними на тривалий час для сектора", - прокоментував він прийняту правку.

За його словами, аграрії й надалі будуть переконувати депутатів економічними аргументами та розрахунками, що "вторгнення в конкуренцію" матиме негативний довгостроковий ефект на весь сектор.

"Ми й надалі будемо наполягати на прийнятті прозорих довгострокових правил гри, які будуть стимулювати надходження інвестиції в сектор, а не погіршувати міжнародний імідж України", - підсумував Т.Висоцький.

За матеріалами: http://agronews.uaБудь успішним! Лайфхаки для твоєї кар'єри Всі статті >>