МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Недобросовісних аграріїв притягнуть до кримінальної відповідальності за знищення бджіл
2017-12-21

Проблема мору бджіл через отрутохімікати, якими обробляють поля, зараз надто гостро стоїть у всьому світі. В Україні вже не перший рік пасічники втрачають цілі пасіки, а потім не можуть добитись ніякого відшкодування своїх збитків. Долею бджіл нарешті перейнялися народні депутати та подали до Верховної Ради проект закону, який передбачає кримінальну відповідальність за отруєння медоносних комах.

Народний депутат Геннадій Бобов пропонує внести зміни до Кримінального Кодексу України, — створити окрему статтю, під дію якої підпадатимуть недобросовісні аграрії, які своїми діями створюють загрозу для бджіл і знищують пасіки ЗЗР.

«До мене, як до народного депутата, з проблемою мору бджіл від отрутохімікатів неодноразово зверталися пасічники. Спільно з ними ми вирішили зробити перший крок – запропонувати внести зміни до законодавства щодо відповідальності за знищення пасік», − зазначає народний депутат.

В запропонованому нардепом документі йдеться про те, що в разі неповідомлення (приховування) або надання неправдивої інформації про виникнення загрози бджолам при застосуванні засобів захисту рослин, встановлюється штраф від 51 000 до 85 000 гривень, а відповідальна особа позбавляється права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до семи років. В особливо тяжких випадках винному загрожує обмеження або позбавлення волі на строк до трьох років.

Слід зазначити, що в Україні діють норми закону, що містить заборону нанесення шкоди бджільництву. Однак прямих санкцій у Кримінальному Кодексі України поки що не передбачено.

РЕКОМЕНДУЄМО: В Україні створять реєстр пасічників

Джерело: http://agronews.ua


 

Будь успішним! Лайфхаки для твоєї кар'єри Всі статті >>