МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Полуниця на даху
2017-12-25

На даху одеського торгового павільйону “Новий ринок” росте полуниця. Власники ринку збудували теплицю площею 600 м² та обладнали її по всьому периметру датчиками контролю вологості й температури. Цілий рік в приміщенні підтримують температуру в межах 25-27°C. 

Цікаво, що консультують підприємців спеціалісти з тепличного господарства Нідерландів.

Полуниця росте на кокосовому субстраті з Малайзії – у ньому є необхідні для росту мінерали. Індикатором екологічності виробництва слугують джмелі – вони запилюють рослини. Якщо мікроелементів рослині бракує, датчики одразу про це повідомляють. Підживлюють рослини маточним розчином. Крапельним шляхом саджанці отримують залізо, магній, калій та решту необхідних елементів.До новорічних свят планують зібрати близько тонни полуниці каліфорнійського сорту Сан Андреас, що дає три-чотири врожаї на рік. По тому рослини три-чотири тижні відпочиватимуть й родитимуть ще раз. Третього урожаю чекають у березні.

За словами віце-президента концерну «Веселка» Гаріка Бабояна, “Новий ринок” забезпечить одеситам альтернативу турецькій та грецькій полуниці, котру доставляють в Україну в стані технічної свіжості.

Ціну на ягоду обіцяють встановити цілком демократичну для цієї пори року – близько 100 грн/кг. Проте підприємці занепокоєні можливістю того, що покупці вирішать придбати ягоду по 100 грн, а за кутом перепродадуть по 250.

«Ми, звичайно ж, не зможемо визначити, бере людина 5 кілограмів для себе або все-таки під реалізацію. Думаю, з часом розберемося і встановимо ціну відсотків на 40 нижче, ніж у посередників», - додав Г. Бабоян.Зимове виробництво полуниці вимагає дорогого устаткування виробництва Італії, Данії, Німеччини та значних енерговитрат.

«Поливати полуницю треба 5-6 разів на день, – каже Бабоян, який особисто курує проект. – Я стежу, скільки води увійшло, скільки вийшло, норма – 15% рідини на виході, якщо отримуємо 50-60% – треба тимчасово зупинити полив. Ми також перевіряємо рівні кислотності та конденсації водяної пари».

Повернути вкладення в теплицю очікують за 5 років. В рамках експерименту в одній теплиці разом з полуницею росте салат. За всіма характеристиками і за смаком він відповідає високій якості, але його не виставлятимуть на продаж, оскільки він не добирає необхідної ваги, адже для вирощування салату необхідна більш низька температура, ніж для полуниці, тому поки його вирощування у теплиці служить лише для експерименту.

Пізніше тут планують вирощувати і інші овочі та ягоди - огірки і свіжі помідори. У глобальних планах адміністрації «Нового ринку» - створити «сімейні» грядки. Суть ідеї в тому, щоб запропонувати покупцям обзавестися власним екологічно чистим міні-городиком, з якого вони один-два рази на тиждень могли б отримувати, наприклад, півкіло полуниці, свіжих огірків і помідорів, салату та інших овочів.

Нагадаємо, що на Київщині батько та син створили потужний IT-стартап, що дає змогу вирощувати українську полуницю протягом усього року і повністю автоматизовано.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: На Львівщині нідерландець створив теплиці, на яких за всім стежить комп'ютер

Джерело: http://agroday.com.ua

Останні новини

ОСТАННІ НОВИНИ

всі новини >>
19.10.2018
Перший буксир 2-річної суднобудівної програми "Нібулон" готовий
Суднобудівний-судноремонтний завод спустив на воду Nibulon-8 - черговий лінійний буксир проекту POSS-115
19.10.2018
Цукровий завод на Кіровоградщині будує власну біогазову станцію
Будівництво комплексу з переробки органічних відходів перетворить відходи цукрового виробництва на органічні добрива та сировину для виробництва електричної й теплової енергії 
18.10.2018
“Немішаївський агротехнічний коледж” і "Татусеві Кізоньки" підписали меморандум про співпрацю
На базі коледжу буде створено «Експериментальний навчально-практичний центр з підготовки та перепідготовки фахівців переробки продукції тваринництва»

Статті

всі статті >>
16.10.2018
Працювати та навчатись у професіоналів. Сім'я «Агросем» запрошує тебе!
Дистриб’ютор сільськогосподарської техніки провідних виробників John Deere, Väderstad та Manitou радо поспілкується з молоддю на 5-му дні молодого спеціаліста "Твій професійний старт"
10.10.2018
Робота в PepsiCo - «ТВІЙ ПРОФЕСІЙНИЙ СТАРТ»!
1 листопада наш ярмарок вакансій відвідають спеціалісти компанії, яка входить у десятку найбільш привабливих і затребуваних роботодавців світу
20.09.2018
Вступна кампанія 2018 та мода на аграрну освіту
Пропонуємо вам зазирнути за лаштунки вступної кампанії та з'ясувати, які спеціальності цього року мають попит у колишніх учнів школи та їхніх батьків і чи  є серед них аграрні