МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Полуниця на даху
2017-12-25

На даху одеського торгового павільйону “Новий ринок” росте полуниця. Власники ринку збудували теплицю площею 600 м² та обладнали її по всьому периметру датчиками контролю вологості й температури. Цілий рік в приміщенні підтримують температуру в межах 25-27°C. 

Цікаво, що консультують підприємців спеціалісти з тепличного господарства Нідерландів.

Полуниця росте на кокосовому субстраті з Малайзії – у ньому є необхідні для росту мінерали. Індикатором екологічності виробництва слугують джмелі – вони запилюють рослини. Якщо мікроелементів рослині бракує, датчики одразу про це повідомляють. Підживлюють рослини маточним розчином. Крапельним шляхом саджанці отримують залізо, магній, калій та решту необхідних елементів.До новорічних свят планують зібрати близько тонни полуниці каліфорнійського сорту Сан Андреас, що дає три-чотири врожаї на рік. По тому рослини три-чотири тижні відпочиватимуть й родитимуть ще раз. Третього урожаю чекають у березні.

За словами віце-президента концерну «Веселка» Гаріка Бабояна, “Новий ринок” забезпечить одеситам альтернативу турецькій та грецькій полуниці, котру доставляють в Україну в стані технічної свіжості.

Ціну на ягоду обіцяють встановити цілком демократичну для цієї пори року – близько 100 грн/кг. Проте підприємці занепокоєні можливістю того, що покупці вирішать придбати ягоду по 100 грн, а за кутом перепродадуть по 250.

«Ми, звичайно ж, не зможемо визначити, бере людина 5 кілограмів для себе або все-таки під реалізацію. Думаю, з часом розберемося і встановимо ціну відсотків на 40 нижче, ніж у посередників», - додав Г. Бабоян.Зимове виробництво полуниці вимагає дорогого устаткування виробництва Італії, Данії, Німеччини та значних енерговитрат.

«Поливати полуницю треба 5-6 разів на день, – каже Бабоян, який особисто курує проект. – Я стежу, скільки води увійшло, скільки вийшло, норма – 15% рідини на виході, якщо отримуємо 50-60% – треба тимчасово зупинити полив. Ми також перевіряємо рівні кислотності та конденсації водяної пари».

Повернути вкладення в теплицю очікують за 5 років. В рамках експерименту в одній теплиці разом з полуницею росте салат. За всіма характеристиками і за смаком він відповідає високій якості, але його не виставлятимуть на продаж, оскільки він не добирає необхідної ваги, адже для вирощування салату необхідна більш низька температура, ніж для полуниці, тому поки його вирощування у теплиці служить лише для експерименту.

Пізніше тут планують вирощувати і інші овочі та ягоди - огірки і свіжі помідори. У глобальних планах адміністрації «Нового ринку» - створити «сімейні» грядки. Суть ідеї в тому, щоб запропонувати покупцям обзавестися власним екологічно чистим міні-городиком, з якого вони один-два рази на тиждень могли б отримувати, наприклад, півкіло полуниці, свіжих огірків і помідорів, салату та інших овочів.

Нагадаємо, що на Київщині батько та син створили потужний IT-стартап, що дає змогу вирощувати українську полуницю протягом усього року і повністю автоматизовано.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: На Львівщині нідерландець створив теплиці, на яких за всім стежить комп'ютер

Джерело: http://agroday.com.ua

Останні новини

ОСТАННІ НОВИНИ

всі новини >>
17.07.2018
На Волині відкриють один із найбільших насіннєвих заводів часнику
На підприємтво вже закупили спеціальну техніку для посадки, поливу, прополки та збору часнику
16.07.2018
Де в Україні можна купити кубічні кавуни та яблука у формі серця
Мода на фігурні плоди прийшла до нас з Азії. Та в Україні ця ніша поки що не зайнята: лише двоє фермерів наважились на експерименти
16.07.2018
Планшет Apple - за відеоролик! Сьогодні стартує конкурс «Краща аграрна практика 2018»
До участі в конкурсі запрошуються студенти аграрних навчальних закладів усіх рівнів акредитації. Заявки прийматимуть до 16 листопада 2018 року

Статті

всі статті >>
15.07.2018
Аграрна освіта: Україні потрібні фахівці, які будуть підтримувати та супроводжувати впроваджені інновації
СЕО AgriLab Ярослав Бойко розповів яка з аграрних професій буде найбільш популярною в найближчий час та чого сьогодні не вистачає агроосвіті в Україні
11.07.2018
Як машинне навчання змінює сільське господарство
Машинне навчання дозволить пришвидшити виведення нових сортів культур, спрогнозувати продуктивність культур та провести ранню діагностику захворювань рослин
09.07.2018
Біогаз у мішку: Як стати енергонезалежним завдяки органічним відходам
Німецький стартап (B) energy створив систему, яка може виробляти біогаз в домашніх умовах і зберігати його в мішках