МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Рослини-"шпигуни" збережуть життя солдатів
2017-12-25

Лабораторія DARPA, яка займається новітніми військовими розробками для армії США, оголосила про створення генетично-модифікованих рослин, які можуть працювати як сенсори, керовані з супутника. 

Всі можливості рослин-мутантів співробітники лабораторії поки не розголошують. Але, в першу чергу, квіти програмують вловлювати отруйні хімічні речовини, хвороботворні мікроби, електромагнітне і радіоактивне випромінювання. Супутники, які будуть «спілкуватися» з зеленими інформаторами, вже здатні розпізнавати більшість їх сигналів. 

«Розумні» рослини можуть працювати міношукачами в зонах перманентного збройного конфлікту, а на цивільній службі - визначати рівень забруднення повітря. Здатність розрізняти ворожі та дружні організми на генетичному рівні закладена в імунну систему представників флори. Як переконують співробітники лабораторії, живі сенсори збережуть життя багатьох солдатів і заощадять витрати на технологічні датчики. Якщо система виправдає себе, то винахід дасть путівку в життя нових технологій стеження - енергетично незалежною, добре прихованим і легко поширюваним. Новітні молекулярні методи дозволяють неодноразово перепрограмувати рослини та використовувати їх з метою військової розвідки. 

Поки що невідомо, чи зможуть мутанти вижити в природному середовищі й конкурувати з родичами. Попередні експерименти показали, що втручання в геном різко знижує життєздатність рослин, їх прагнення цвісти та розмножуватися. 

Наскільки біологічно безпечні будуть живі «сенсори», військові теж поки не повідомляють.

Нагадаємо, що інженери МІТ змусили рослини випромінювати світло, ввівши в листя настурції звичайної люмінесцентні наночастинки. Зараз трава світиться протягом чотирьох годин.

За матеріалами: http://vokrugsveta.ua

Будь успішним! Лайфхаки для твоєї кар'єри Всі статті >>