МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Молоко з ГМО-дріжджів! Американський стартап винайшов новий спосіб виробництва "молока"
2017-12-26

За оцінками ООН, тваринництво дає значне навантаження на екосистему всієї планети, на нього припадає 14% викидів парникових газів. Один зі способів зменшити масштаб проблеми - створювати імітацію таких продуктів, як м'ясо і молоко, за допомогою генної інженерії.

Стартап з Кремнієвої долини Perfect Day- одна з компаній, які пропонують покупцеві імітацію продуктів тваринництва, виробництво яких не забруднює навколишнє середовище. 

«Молоко» з рослинної сировини вже становить 9% американського ринку, але Perfect Day використовує зовсім іншу технологію: його замінник молока виробляють дріжджі.

Для цього ДНК харчових дріжджів генномодифікованих таким чином, щоб мікроорганізми виробляли молочні білки, в тому числі казеїн, лактоглобулін і лактальбумін. Процес виробництва нагадує пивоваріння. Отриманий продукт, за словами представників компанії, має більшість властивостей коров'ячого молока. Відгуків споживачів поки немає, але в Perfect Day стверджують, що люди, які спробували ГМО-продукт, залишилися задоволені.

Незначна генна модифікація ДНК дріжджів дозволить виробляти «молоко» для людей з алергією на лактозу, казеїн та інші білки. У компанії вважають, що її технологія може стати основою для створення імітацій багатьох молочних продуктів, від сирів до йогуртів. Perfect Day зацікавлена ​​у співпраці з харчовими гігантами та налаштована оптимістично. Перша амбітна мета - витіснити з ринку замінники молочних продуктів з рослинних білків.

Нагадаємо, що цього року найбільша світова приватна компанія, що інвестує в харчове виробництво, Cargill Inc. інвестувала $17 млн в стартап з вирощування «чистого» м'яса з живих клітин тварини. Цікаво, що штучне м'ясо вироблятимуть за технологією минулого століття.

Джерело: http://agronews.ua
 

Будь успішним! Лайфхаки для твоєї кар'єри Всі статті >>